Про це AgroPortal.ua розповів керівник сервісно-технологічного відділу компанії UKRAVIT Сергій Сальніков.
«В рамках низки семінарів представники компанії розкажуть аграріям про особливості ґрунту, води та виробництва в їхньому регіоні та запропонують сільгоспвиробникам вирішення існуючих проблем. UKRAVIT — це єдина компанія-виробник, яка має власний R&D центр — «Інститут здоров’я рослин». І ми єдині в Україні проводимо глобальні дослідження, які визнаються на міжнародному ринку. Оснащені за останнім словом техніки лабораторії надають змогу досліджувати ґрунти, воду, рослинний та насіннєвий матеріал, ЗЗР і добрива, аби точно запланувати і головне — одержати високий врожай. Адже UKRAVIT пропагує не тільки продаж пестицидів, а й науковий підхід до ведення сільгоспвиробництва, допомагаємо аграріям спланувати та розрахувати, скільки коштів буде витрачено в сезоні, і який результат буде отримано», — зазначає Сергій Сальніков.
За його словами, компанія забезпечує комплексну підтримку клієнтів упродовж усього виробничого циклу: від дослідження ресурсів господарства на найрізноманітніші показники до аналізу безпечності вирощеної продукції. А науковці «Інституту здоров’я рослин», які входять до робочої групи Global G.A.P. в Україні, контролюють та підтверджують високу якість вітчизняної продукції.
Крім того, в науковій установі весь час працюють над розвитком нових напрямів і розробкою нових продуктів. Як розповів Сергій Сальніков, одним із напрямків, які збирається найближчим часом розвивати UKRAVIT, буде створення продуктів для вирощування методом аеропоніки.
«Сьогодні в Україні є компанії, які пропонують системи для аеропоніки, та окремо компанії, які продають добрива. Ці дві складові виробництва ніяк не поєднані між собою, і ніхто не може порадити, під яку систему потрібно обрати конкретні добрива. «Інститут здоров’я рослин» провів низку досліджень для визначення кращих добрив і розробив унікальні рецепти у вигляді багатокомпонентних продуктів, які забезпечують максимальну якість для аеропоніки», — пояснює він.
Також сформований напрямок і ведуться дослідження з біологізації — створенню біологічних пестицидів, абсолютно екологічних препаратів.
«В «Інституті здоров’я рослин» проведено дуже багато досліджень, адже компаній, що сьогодні пропонують біопестициди, дуже багато, і використання цих препаратів поки що базується лише на довірі аграріїв. Ми випробовуємо препарати на власних площах — закриті посіви в теплицях — і за рівнем залишків пестицидів визначаємо, наскільки вирощена продукція буде біологічною. З-поміж досліджених варіантів препаратів у сезоні-2020 на ринок вийдуть лише одиниці під брендом UKRAVIT, але ми впевнені на 100%, що вони безпечні та працюють», — зазначає Сергій Сальніков.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua