Всі головні новини агроринку на
📲 Телеграм-каналі
Господарський суд Дніпропетровської області 15 лютого ввів процедуру санації для «Дніпровського заводу мінеральних добрив».
Про це пише Finbalance.
Зазначається, що станом на 10.10.2019 суд у межах справи №904/9932/16 про визнання банкрутом ПрАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив» затвердив реєстр вимог кредиторів до підприємства, включивши в нього в т.ч. вимоги «ВТБ Банку» на 1,22 млрд грн (як забезпечені).
Додається, що Госпсуд Дніпропетровської області відхилив вимоги «Златобанку» на 860,8 млн грн, вказавши, що вони були пред’явлені неуповноваженою особою (за оцінками суду) — представником ФГВФО. Такий висновок суд зробив на підставі судових рішень, якими було скасовано рішення регулятора про визнання неплатоспроможним та ліквідацію «Златобанку». Щоправда, на початку 2021 року НБУ та ФГВФО довели в судовому порядку, що саме ФГВФО здійснює ліквідацію «Златобанку».
«У грудні 2021 року представник ФГВФО — ліквідатор «Златобанку» — в межах справи №904/9932/16 знову заявив про кредиторські вимоги до «Дніпровського заводу міндобрив». Цього разу — на 686 млн грн», — йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що 4.03.2020 Центральний апеляційний госпсуд вніс зміни в реєстр вимог кредиторів «Дніпровського заводу міндобрив» у частині черговості вимог «ВТБ Банку», виклавши їх у такій редакції: 327,45 млн грн забезпечені заставою, 779,55 млн грн — четверта черга та 115,3 млн грн — шоста черга. В тому ж році, 3.06.2020 Госпсуд Дніпровської області визнав ТОВ "ФК «Факторинг Сістем» як правонаступника вимог «ВТБ Банку», з огляду на те, що «Факторинг Сістем» викупив права кредитної вимоги у ФГВФО.
Також зазначається, що у держреєстрі кінцевим бенефіціаром «Дніпровського заводу мінеральних добрив» значиться Фрізе Вольфганг (Німеччина). В свою чергу компанію пов’язували з Сергієм Лісковським, а його партнером раніше називали «Федкомінвест» російського бізнесмена Олексія Федоричева.
Для довідки: «Дніпровський завод мінеральних добрив» випускає комплексні мінеральні добрива NP та NPK на основі азоту, фосфору та калію.