Супутниковий моніторинг стане доступнішим для аграріїв

25 лютого 2021, 18:02 2112

EOS Data Analytics (EOSDA), міжнародний постачальник супутникової аналітики, планує запустити на низьку навколоземну орбіту 7 оптичних супутників EOS SAT до кінця 2024 року.

Як говориться у повідомленні компанії, завдяки такому угрупованню, EOSDA буде здатна забезпечити повний цикл аналізу даних — від безпосередньо зйомки до подальшої обробки отриманих зображень.

Одним із головних завдань нового супутникового угруповання буде здійснення моніторингу  земель сільськогосподарського призначення, що робить цей проект першим для потреб саме аграрної промисловості. Із новими моделями супутників, EOS Data Analytics збільшить доступність та точність орбітального моніторингу.

«Підтримка харчового виробництва в умовах стрімких змін глобального клімату потребує впровадження принципів стійкого сільського господарства. За відсутності надійних супутникових даних та аналітики, досягти такої цілі майже неможливо. Робота команди, до якої залучені в тому числі українські інженери та вчені, спрямована на надання аграріям всього необхідного для подальшого сталого розвитку», — зазначив засновник EOS Data Analytics, Макс Поляков.

Характеристики супутників EOS SAT включатимуть в себе 1.4  м панхроматичну та 2.8 м мультиспектральну роздільну здатність зображення при  дистанційному зондуванні зразків землі, 11 діапазонів каналів, а також ширину полоси захвату до 40 км. Унікальні налаштування діапазонів каналів будуть максимально відповідати потребам аграрної промисловості.

Періодичність зондування супутникового угрупування EOSDA складатиме 3 дні по всій поверхні Землі. Термін експлуатації кожного супутника становитиме п'ять років.

Запуск супутників дозволить EOS Data Analytics покращити якість даних, отриманих із низької навколоземної орбіти, та зробить їх більш доступними для аграріїв. Такі оновлення позитивно вплинуть на моніторингу стану врожаю, класифікації культур, порівнянні показників росту, вимірюванні вологості грунту, прогнозу погоди та будь-яких інших характеристиках, які збирає EOSDA для аграрної галузі.

Нові можливості EOS Data Analytics включатимуть: надходження даних у майже реальному часі та збільшення частоти проходження орбіти супутником у 5-7 разів; збільшення роздільної здатності зображень у 2-8 разів; пропрієтарні дані для корпоративних агропромислових моделей, що підвищать швидкість обробки даних; ексклюзивні права на знімки окремих площ поверхні.

Проект умовно поділено на три етапи: 2022, 2023, та 2024 роки. Запуск першого супутника заплановано на початок 2022 року із подальшим оновленням апаратного забезпечення у наступні роки.


Для довідки: EOS Data Analytics є частиною інвестиційного портфеля Noosphere Ventures та міжнародним постачальником супутникової аналітики на основі штучного інтелекту. Компанія веде діяльність по всьому світу та співпрацює із державними, комерційними, та науковими організаціями. Сфера діяльності EOS Data Analytics охоплює технологічні рішення для спостереження за Землею, які використовуються в сільськогосподарській, гірничодобувній, нафтовій, лісовій промисловості та інших галузях. Завдяки власним технологіям, EOS Data Analytics завчасно виявляє виклики, що виникають на нашій планеті.