Племінний завод на Черкащині відроджує молочне скотарство

28 липня 2017, 12:28 7877

ТОВ «Маяк-Агро», один із найстаріших племінних заводів в Україні, минулоріч продав 50 голів племінного молодняку (нетелів) миколаївському господарству.

Як вважає директор племзаводу ТОВ «Маяк-Агро» Михайло Богач, це є гарним показником, оскільки ще кілька років тому українські господарства взагалі не купували племінний молодняк.

«Останні роки завод вирощував та реалізовував племінний молодняк переважно за кордон (Грузію, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо. Втім сьогодні в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, тож вітчизняні господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. Галузь, яку колись знищили в країні, наразі починають потроху відроджувати», — сказав Богач.

За його словам, українці починають відмовлятись від хімічної молочної продукції, якої нині на ринку 70-80%.

Як стверджує головний зоотехнік племзаводу Андрій Кунець, племінні тварини суттєво відрізняються від звичайних корів.

«Племінний молодняк має великі генетичні задатки та високу продуктивність. Такі корови на відміну від звичайних дають удвічі більше молока. У рік на нашому заводі народжується близько 50-70 голів, яких заносять до державного племінного реєстру.  Усього на підприємстві наразі 200 корів», — сказав Кунець.

На підприємстві зізнаються, що сьогодні працювати не просто, доводиться покладатися лише на власні сили, оскільки держава не надає подібним заводам жодної підтримки.

«Раніше діяла державна програма, завдяки якій відшкодовувалися певні кошти як покупцю племінного молодняка, так і заводу, який продавав такого нетеля. На сьогодні жодної підтримки від держави, на жаль, немає, тому велика кількість подібних заводів за ці роки закрилася. Втім, попри це ми можемо пишатися, адже наш завод є флагманом розвитку племінного скотарства держави. Він є одним з найстаріших в Україні племзаводів, який дотепер працює на повну потужність», — сказав Богач.


Для довідки: ТОВ «Маяк-Агро» розташований у Шполі Черкаської області. Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк (нетелів) та реалізовує тварин як за кордон, так і по Україні.