Джерело фото: НІБУЛОН
Судноплавна компанія «НІБУЛОН» отримала перше несамохідне судно модернізованого проєкту В5000М.
Як говориться у повідомленні компанії, нове судно вже прийняло перший вантаж кукурудзи на перевантажувальному терміналі «НІБУЛОНа» у Миколаєві та вирушило у перший рейс на зовнішній рейд Миколаївського морського порту (біля м. Очаків).
Продукція буде відвантажена на закордонне судно флагманом нашого флоту NIBULON MAX та доставлена на Піренейський півострів – до Іспанії.
Зазначається, що за технічними характеристиками проєкт В5000М має довжину 101 м та ширину 17 м, осадку 3,75 м, 2 трюми загальною місткістю 7000 куб. м. Район плавання – змішаний (річка-море), клас – льодовий. Важливою особливістю судна є унікальна модернізована конструкція його носової та кормової частин, яка значно покращує прохідність та маневреність. При цьому його вантажомісткість 5000 тонн є найбільшою серед інших несамохідних суден компанії.
Уточнюється, що судноплавна компанія «НІБУЛОН» замовила будівництво 4 таких суден, які мають бути збудовані до початку нового маркетингового року. Вже найближчим часом суднобудівний завод поставить другу одиницю і активно працює над зведенням решти.
«А загалом у 2022 році компанія планує отримати 6 нових несамохідних суден і, таким чином, повністю забезпечити власні потреби для ефективної роботи на зовнішньому рейді. Це дозволить комплексно покращити роботу судноплавної компанії за цим напрямком», — пояснили в «НІБУЛОНі».
Для довідки: основні активи компанії «НІБУЛОН» розташовані в Україні. Компанія обробляє 82 тис. га землі, володіє і управляє мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві, в Чорноморському регіоні. «НІБУЛОН» експортує переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу.
«НІБУЛОН» має широку лінійку флоту — буксирний флот різної потужності та призначення (річкове, морське і змішане), несамохідні судна вантажопідйомністю від 2 до 5 тис. тонн, самохідні та несамохідні кранові судна, днопоглиблювальний флот.