НІБУЛОН обмолотив половину зернових

19 липня 2020, 09:45 3487

Виробничі філії «НІБУЛОНа» зібрали врожай на 16 тис. га із запланованих 33 тис. га (50 % запланованих площ).

Незважаючи на складні погодні умови в цьому році на півдні країни, часткову втрату озимих культур внаслідок несприятливих умов у першому півріччі, філіями півдня намолочено понад 25 тис. тонн зерна, йдеться у повідомленні компанії.

У розпалі збиральна кампанія у Східному регіоні. Там філії зібрали весь озимий ячмінь, пшеницю — на 50% запланованих площ. Лідером за врожайністю озимого ячменю у цьому регіоні є філія «Біловодська» із середньою врожайністю 40,0 ц/га. Лідерами за врожайністю пшениці — «Куп«янська» (50,5 ц/га), «Біловодська» (47,2 ц/га) та «Сватівська» (43,1 ц/га).

У повній готовності й підприємства Західного регіону, які чекають покращення погодних умов для вступу у збиральну кампанію ранніх зернових 2020. Там виробничі філії цього року збиратимуть врожай на площі 9,5 тис. га.

Як відмітив заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький, стан озимих культур у цьому сезоні доволі строкатий, що зумовлено неоднорідною вологозабезпеченістю того чи іншого регіону. У порівнянні з попередніми роками, він значно кращий у Східного регіону, і прогнозується дещо слабшим на заході. Інша ситуація й на півдні, де через тривалу ґрунтову посуху врожай сформувався, на жаль, нижче середнього багаторічного рівня. Проте, близько 90% зібраного врожаю пшениці  має високу якість і зараховано на підприємства зі зберігання зерна ІІ класом.

«Маємо обґрунтовані надії на формування високого врожаю культур пізньої групи. Зокрема, цьому сприяють поточні погодні умови, завдяки яким сформовано достатні запаси вологи для розвитку соняшника й кукурудзи на більшості територій країни. На тлі підвищеного фону мінерального живлення, щосезонного перегляду гібридного складу насіння, нарощування обсягів фоліарних підживлень в поточному сезоні цей фактор є основним для гарного врожаю, і особливо на півдні», — розповів Костянтин Хмельницький.

Наразі в компанії стартувала підготовка до наступного аграрного сезону 2021, зокрема закупівля мінеральних добрив і насіння, первинна підготовка ґрунту під сівбу озимих культур.


Для довідки: основні активи компанії «НІБУЛОН» розташовані в Україні. Компанія обробляє 82 тис. га землі, володіє і управляє мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві, в Чорноморському регіоні. «НІБУЛОН» експортує переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу.