Про це повідомила компанія I&U Group, передає НАЦУ «Укрцукор»,
Біогазовий об’єкт зводитимуть у чотири етапи — нині будують першу 6-ти мегаватну установку.
«Потужна біогазова станція вирішить проблему органічних відходів, які утворюються у процесі виробництва цукру. За один сезон роботи на цукровому заводі накопичується близько 90 тис. т бурякового жому, який гниє спочатку на підприємстві до весни, а потім на кагатному полі», — розповідають інвестори.
Об'єкт зможе працювати на різних відходах: буряковому жомі, кукурудзяному силосі, курячому посліді, на гною свиней та ВРХ. Крім того, підприємство розглядає варіант очищення технологічної води до 99,8% і скидання її у пересохлий каскад ставків, який знаходиться поруч із цукровим заводом. Це дозволить поливати сільськогосподарські культури та підвищити рівень ґрунтових вод.
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва у сировину для виробництва електричної та теплової енергії та органічні добрива, зазначають у компанії.
«По факту, ми будемо працювати без відходів. У технологічному процесі ми отримуватимемо без доступу кисню біогаз із вмістом метану 52-65%, насичену азотом технологічну воду з 5% залишком сухих речовин і дегістат (сухий залишок), насичений калієм, азотом і фосфором» , — зазначають в компанії.
Біогаз спалюватиметься, генеруватиметься електрична і теплова енергія. Тепло планують використовувати для власних потреб підприємства: зимового обігріву силосів або для опалення овочевих теплиць, які теж планують тут збудувати.