У результаті гинуть свині, їх немає чим годувати, адже кормовози також не пропускають. Станом на 7 вересня уже зафіксовані випадки канібалізму та перші випадки загибелі тварин від виснаження (100 голів), повідомляє Асоціація свинарів України.
Як відмічають в АСУ, штучно створені та задекларовані громадою екологічні проблеми, у яких звинувачують «Сільські традиції», є прикриттям для рейдерського захоплення свинокомплексу, яке носить явно політичне забарвлення. Невідомі хочуть знецінити активи господарства.
«Керівництво створило свинокомплекс європейського зразка, яке дотримується екологічних норм, встановлених державними інституціями. Ми почали модернізацію очисних систем гноєстоків. Нам потрібно усього півтора місяця, щоб завершити проект. Проте потрапити у господарство — неможливо через блокаду. Намагалися поспілкуватися з мітингувальниками, показати прогрес у роботі, але з нами ніхто розмовляти не захотів. Висувається єдина вимога — негайно закрити підприємство», — зазначив заступник директора свинокомплексу Роман Калатур.
За його словами, нині найбільша проблема — масова загибель свиней. Якщо поголів’я не нагодувати, за добу загине 1000 свиней, ще через два-три дні — 6-7 тис. голів. Це призведе до екологічної катастрофи у регіоні (поширення трупної отрути, інфекційних захворювань), оскільки потужностей для утилізації таких об’ємів падежу немає. Та і вивезти трупи тварин неможливо, оскільки всі шляхи перекриті.
«Сільські традиції» реалізують проект відповідно до екологічних норм. Технологія закладена правильно. З точки зору очисних споруд я можу сказати, що зроблено тільки перша черга. Це приблизно 30%», — коментує науковий керівник науково-екологічної групи «Потенціал-Еко» Володимир Рогов.
Для довідки: Компанія «Сільські традиції» в Україні представлена трьома підрозділами: «Громада-Агро», що займається рослинництвом і виробництвом кормів; «Сільські традиції» (розведення свиней датської селекції); «Ясні Зорі-Полтавщина» (завод по забою і переробки м'яса свиней).