Компанії, які працюють у Одеському порту, скаржаться на тиск з боку БЕБ

11 січня 2025, 12:00 215

Представники компаній ТОВ «Пріста Ойл-Україна» і ТОВ «Аттолло Гранум» заявили про тиск з боку співробітників Бюро економічної безпеки (БЕБ) на підприємства в Одеському порту.

Вони стверджують, що з 19 грудня детективи під надуманим приводом несплати податків блокують роботу десятків підприємств, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Детективи щоранку прибувають на місце проведення обшуку, де зачитують ухвалу про необхідність «відновлення слідчих дій, а ввечері того самого дня детектив зачитує «зупинку» слідчих дій. Одночасно в ухвалі Київського районного суду Одеси... йдеться про обшук, але немає жодного слова про арешт майна, який фактично відбувається», — констатував адвокат Валерій Сніткін.

За словами директора «Аттолло Гранум» Олександра Павленка, за час блокування роботи щодобові збитки підприємства становлять понад 750 тис. грн. В обох компаніях зайнято понад 350 осіб.

Представники компаній зазначили, що в приватних розмовах правоохоронці заявляють, що будуть «перебувати на об'єкті» до 15 січня, хоча постанова має термін тільки до 10 січня.

Директори компаній «Пріста Ойл-Україна» та «Аттолло Гранум» повідомили, що надіслали скаргу щодо поточної ситуації до Офісу президента, Офісу генерального прокурора, ДБР України та Ради з підтримки підприємництва України, але жодної реакції досі не отримали.

Зазначається, що останніми роками триває конфлікт навколо терміналу «Олімпекс Купе Інтернешнл» на території Одеського морського торговельного порту (ОМТП), контроль над яким намагається отримати кредитор — американський хедж-фонд Argentem Creek Partners (ACP). Високий суд Англії 16 січня 2023 року ухвалив рішення про заморожування активів Сергія Грози та Володимира Науменка — власників GNT Group, санкції накладено сумарно на $118 млн. Окрім того, американська компанія з управління активами Innovatus Capital Partners ініціювала кримінальне розслідування проти GNT Group, обвинувачуючи її в розтраті та утилізації заставних активів. Зі свого боку GNT Group спростовує ці звинувачення.

До українських активів GNT Group, крім зернового терміналу, належить також виробнича дільниця «Сухий Порт» — комплекс доопрацювання зернових і олійних культур на проммайданчику «Євротермінал», сполученому з ОМТП естакадою.