Епіцентр Агро запустив найбільший маршрутний елеватор на Хмельниччині

09 жовтня 2020, 11:30 6495

Компанія «Епіцентр Агро» завершила будівництво нового маршрутного елеватору на Закупнянському ХПП. Оновлена потужність стала найбільшим елеваторним хабом на теренах Хмельницької області.

Про це з місця події передає кореспондент AgroPortal.ua.

Після введення в експлуатацію додаткової виробничої черги на Закупнянському ХПП сумарні потужності підприємства зі зберігання зерна зростуть утричі — до 305 тис. т. Наявність чотирьох сучасних сушарок забезпечить сушіння майже 8000 т кукурудзи на добу.

Як зазначає власник «Епіцентр Агро» Олександр Герега, кілька років тому агрохолдинг розпочав масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів на Хмельниччині. Торік тут завершився перший етап реконструкції, в результаті якого підприємство виросло на 60 тис. т, а зараз — побудували поруч із діючим ще один сучасний зерновий комплекс.

«Поява великого агропромислового об'єкту стане поштовхом для інвестицій та розвитку виробництва в регіоні. Ми вклали значні інвестиції в розбудову інфраструктури на аграрному ринку. Зокрема, понад 390 млн грн складають інвестиції в розбудову Закупнянського ХПП. Попереду — будівництво елеваторів-стотисячників у Полонному й Антонінах», — зазначає Олександр Герега.

Збудовані за останній рік потужності розраховані на 200 тис. т зберігання зерна (16 силосів та 6 хоперів), мають 2 лінії прийому та 2 окремі залізничні колії для маршрутного відвантаження зерна. 2 сушарки здійснюватимуть сушіння 4000 т кукурудзи на добу.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, завдяки підведеним залізничним коліям підприємство зможе формувати та здійснювати відвантаження одразу здвоєних партій зерна — 54+54 вагони. Враховуючи відстань у 650 км до порту, це дуже цікавий варіант для аграріїв.

«Багато агровиробників, що господарюють на Хмельниччини, мріяли про появу магістрального вузла зі зручним географічним розташуванням. Адже навіть за наявності власних невеличких сушарок вони відчувають потребу в пришвидшенні логістики зерна з області до портів. Наш оновлений елеваторний хаб у Закупному має таку можливість — ми наближуємо зернотрейдерів безпосередньо до виробників сільськогосподарської продукції, допомагаємо пришвидшити розрахунки між ними і в результаті створюємо економічні передумови для безперервної роботи підприємців і збільшення агровиробництва в Хмельницькій області», — наголошує Світлана Нікітюк.

У 2020/2021 МР на нових елеваторах «Епіцентр Агро», що здійснюють прийом і доробку зерна сторонніх поклажодавців, діють спеціальні умови для фермерів: послуга елеватора, а саме приймання зерна, коштує для них менше 1 грн/т.


Для довідки: «Епіцентр Агро» входить до топ-7 найбільших агрохолдингів України та обробляє 160 тис. га на Хмельниччині, Вінниччині, Тернопільщині, Житомирщині, Черкащині та Київщині. В структурі «Епіцентр Агро» 20 тваринницьких ферм та 14 елеваторних комплексів загальною потужністю зберігання 1,3 млн т.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua