Думка: ДПЗКУ має припинити існування

20 січня 2022, 11:43 612

«Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) може стати банкрутом вже цього тижня.

Про це написав народний депутат Мар'ян Заблоцький на своїй сторінці у Facebook.

«До кінця тижня може відбутись закономірний фінал десятилітньої ідеї з функціонуванням державного зернотрейдера. «Державна продовольчо-зернова корпорація України» може стати банкрутом…Компанія навряд чи зможе самостійно виплатити $95 млн чергового траншу кредиту», — написав він.

За словами народного обранця, розраховуватись за цим кредитом доведеться уряду, оскільки виданий в 2012 році він був під державні гарантії.

«Всього по ньому залишилось виплатити трохи менше $1 млрд. Мінфін має відповідні ресурси, щоб погасити або наступний транш кредиту, або весь цілком. Можна також просто надати додаткові ресурси ДПЗКУ, з тим щоб ті погасили хоча б наступний транш. Ця виплата збільшує навантаження на обсяг планових зовнішніх урядових запозичень у 2022 році», — констатує він.

Заблоцький вважає, що з ситуації навколо ДПЗКУ влада повинна винести урок — ніколи не гарантувати бюджетними коштами кредити державних корпорацій, які працюють на конкурентному ринку.

«Експортом зерна прекрасно займаються десятки успішних зернотрейдерів. Зокрема міжнародних. Державний зернотрейдер нам не потрібен. Після банкрутства чи отримання допомоги від держави ДПЗКУ має припинити своє існування», — підсумував він.


Для довідки: «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яної заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік. Корпорація має в своєму складі два власних річкові термінали (Голопристанський і Великолепетиський елеватори) з можливістю перевантаження зерна на водний транспорт. На всіх переробних підприємства ДПКЗКУ впроваджена система управління безпекою виробництва харчових продуктів ISO 22000: 2005 НАССР.