Digital Field: ефективні технології захисту рослин та мистецтво із застосуванням точного землеробства

24 червня 2021, 13:15 3277

На полігоні аграрних інновацій Digital Field пройшов перший День поля. Увагу було зосереджено на ефективних технологіях захисту рослин в умовах цього маркетингового року. Головною родзинкою заходу стала презентація полігону «Інноваційна Україна». На честь 30-річчя незалежності України організатори Digital Field створили на полі картину з рослин кукурудзи. Близько 6 га чистого мистецтва в сільському господарстві було створено виключно технікою із застосуванням елементів точного землеробства.

Про це повідомляє прес-служба Digital Field.

Під час польової частини заходу аграрії оцінили ефективність різних систем захисту, подивились на процес обробки посівів дронами-обприскувачами, оглянули поля Digital Field за допомогою VR-окулярів.

Серед обговорених тем під час панельної дискусії, яка відбулася в першій половині заходу, — адаптація систем захисту до погодних умов, ключові помилки під час створення бакових сумішей, фітотоксичність та промивання препаратів, переваги одно- та багатокомпонентних продуктів тощо.

В рамках дискусії не оминули і технологічні рішення для внесення ЗЗР в найрізноманітніших умовах. Співзасновник компанії Drone.UA Валерій Яковенко розповів про специфіку технології, яка останнім часом набирає обертів, а саме — про внесення ЗЗР дронами-обприскувачами.

«Вже не перший рік аграрії стикаються з проблемою запізнення у строках внесення ЗЗР, і причина тому одна — несприятливі погодні умови, коли звичайний обприскувач не може зайти в поле. Дрони стають альтернативою у таких випадках і, разом із тим, не поступаються в якості, за потреби забезпечуючи навіть диференційоване внесення ресурсів», — розповів Валерій Яковенко.

Водночас він зауважив, що внесення ЗЗР дронами потребує дещо іншого підходу та розрахунку рекомендацій. 

Агроном компанії «Агротерра» Олег Пелипенко представив цікаве технологічне рішення від американської компанії 360 Yield Center — Y-Drop Undercover. Дана система дозволяє за одну операцію виконати азотне підживлення і внести засоби захисту рослин, завдяки чому зростає агрономічна ефективність обробки без зайвих перевитрат.  

«Трисекційні форсунки, якими обладнана дана система, дозволяють обробити навіть ті важкодоступні зони в нижніх ярусах рослини, де здебільшого локалізується більше збудників хвороб і шкідників», — зауважив Олег Пелипенко.

Перед тим як перейти до польової частини для оцінки ефективності різних технологій захисту, учасники заходу ознайомились із цифровим додатком SpatioLab — ефективним інструментом в руках прогресивного агронома.

«Будь-яку проблему на полі можна вирішити, якщо вчасно про неї дізнатися. На великих масивах полів агроном фізично не зможе охопити всі площі. Даний софт дозволяє розширити кут огляду до 100%. При цьому ми маємо можливість не просто знаходити проблемні ділянки на ортофотопланах, а й застосувати різні інструменту аналізу, такі як розрахунок густоти стояння рослин, створення карт забур’яненості та рельєфу поля, а це заощадження часу для оперативного прийняття рішень», — розповіла агроном Digital Field Каріна Кулик.

Справедливість цих слів та достовірність даних софта аграрії перевірили вже на полі.

Під час польової частини заходу аграрії ознайомились із системою захисту зернових культур, а саме — зернової, силосної кукурудзи та ярої пшениці.

На одному з полігонів компанія LNZ Group продемонструвала два різних підходи до захисту посівів зернової кукурудзи бренду DEFENDA: перша система поєднала внесення ґрунтових гербіцидів Сора-Нет (пропізохлор) та Айдахо (тербутилазин) із внесенням страхових гербіцидів Сумаро (мезотріон) та Муссон (нікосульфурон) у фазу 4-5 справжніх листків; друга система передбачала виключно страховий захист — Муссон (нікосульфурон) та Примус (2,4Д + флорасулам).

«Значна частина опадів у цьому сезоні припала саме на післясходовий період і сприяла стрімкому розвитку бур’янів. Крім того, інтенсивні дощі стали причиною відтермінування строків внесення препаратів, що призвело до втрати кукурудзою частини потенціалу в результаті конкуренції з бур’янами. Дуже правильним рішенням виявилось внесення ґрунтових гербіцидів. Спостереження цього сезону вкотре довели, що поєднання ґрунтового та страхового захисту має значні переваги, в тому числі з економічної точки зору. Що може бути гірше — втратити декілька доларів з гектара чи декілька тонн?» — зауважила Каріна Кулик.

Система захисту «Август-Україна», яка включає в себе внесення одного післясходового препарату ФулТайм®, також показала гідний результат. У складі препарату три діючих речовини, які дають змогу не тільки контролювати спектр однорічних та багаторічних бур’янів, а й тримати другу хвилю, адже препарат частково має ґрунтову дію.

Система захисту ярої пшениці мала свої особливості, здебільшого пов’язані з історією поля.

«Основну проблему становила саме падалиця, оскільки попередником був класичний соняшник. Щоб впоратися з нею та рештою дводольних і злакових бур’янів, ми застосували гербіцид Гроділ Максі у поєднанні з інсектицидом Коннект від компанії Bayer. Максимальна рекомендована норма дозволила впоратися з проблемою із найменшою шкодою для культурних рослин завдяки м’якій дії препарату. Крім того, система захисту передбачала дворазове застосування фунгіциду Аскра, але зважаючи на стан посівів пшениці, виявилось достатньо профілактичного обприскування перед виходом прапорцевого листка», — зазначила агроном Digital Field.

Впродовж сезону Дні поля Digital Field відбуватимуться до жовтня включно. Наступний захід буде присвячено технології вирощування соняшнику.


Для довідки: Digital Field — перший в Україні онлайн-демополігон аграрних інновацій, створений за ініціативою AgriLab у 2020 році. Це — дослідницький проєкт, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою сучасних технологій. У 2021 році у межах проєкту закладено 12 демополігонів з різними технологіями посіву, системами живлення та захисту культур. Партнерами Digital Field 2021 стали Amazone, LNZ Group, Binfield, Bayer, KWS, Limagrain, RAGT semences, AGCO, Precision Planting, Kverneland, DEFENDA, FENDT, Drone UA, компанії «Август-Україна», «Альбіон», «АБА АСТРА», «Агротерра».