Справу про банкрутство в Кернелі називають необґрунтованою

21 грудня 2020, 17:11 3536

Агрохолдинг «Кернел» (Kernel Holding S.A.) вважає необґрунтованим подане до суду Люксембургу Михайлом Стадником клопотання про банкрутство і вимагатиме відшкодування збитків, завданих репутації компанії.

Про це йдеться у повідомленні «Кернел».

Як зазначається, компанія Kernel Holding S.A. з 2012 року перебуває у тривалому судовому процесі з Михайлом Стадником, його колишньою дружиною та рядом юридичних осіб, які знаходяться під їхнім контролем (разом «продавці Stiomi»), стосовно придбання ТОВ «Стіомі Холдинг» (Stiomi Holding) — аграрної компанії, розташованої в Хмельницькій області України. У квітні 2012 року Kernel Holding та декілька інших покупців (разом «покупці Stiomi») уклали генеральну угоду купівлі-продажу про придбання Stiomi Holding у продавців Stiomi. Станом на 30 червня 2018 р. сума, сплачена за компанію покупцями Stiomi, становила $24 млн. Фінальний платіж підлягав оплаті лише після виконання продавцями певних умов та міг бути зарахований зустрічними вимогами. Покупці Stiomi висунули декілька вимог до продавців стосовно невиконання ними своїх зобов«язань. У грудні 2012 року Kernel Holding отримала від продавців Stiomi заяву про розгляд справи в арбітражі, в якій вони висували претензії щодо сум, які нібито підлягали їм до сплати.

«У лютому 2018 року арбітражний суд виніс своє рішення, яке було частково оскаржене покупцями Stiomi у Високому суді Лондона. Продавцями Stiomi були вжиті забезпечувальні заходи у Швейцарії, які у подальшому були скасовані Апеляційним судом Женеви», — нагадали в «Кернел».

У березні 2019 року Високий суд Лондона направив рішення трибуналу на повторний розгляд за певними аспектами, який відбувся у вересні 2019 року. Рішення арбітражного суду після перегляду, прийняте в грудні 2019 року, вимагало від покупців Stiomi сплати близько $30,3 млн продавцям Stiomi.

Нові забезпечувальні заходи були вжиті продавцями Stiomi в Швейцарії стосовно активів, які належать Kernel Holding, а також деяким дочірнім компаніям та спільним підприємствам Kernel Holding. Забезпечувальні заходи щодо активів дочірніх компаній та спільних підприємств було визнано незаконними та скасовано. Інші забезпечувальні заходи залишаються чинними на сьогодні.

В компанії уточнили, що Kernel Holding, починаючи з 30 червня 2018 р., постійно відображає у своєму балансі резерв стосовно суми рішення арбітражу та відповідних судових витрат. Зазначений резерв визначає зважену оцінку керівництва компанії щодо максимальної очікуваної виплати за рішенням арбітражу. Сума заборгованості по судових позовах на 30 вересня 2020 року становила приблизно $34,6 млн.

Дії третіх осіб не дали можливості Kernel Holding здійснити виплати згідно з рішенням арбітражного суду. Зокрема, колишній радник продавців Stiomi вчинив заходи забезпечення, відповідно до яких Kernel Holding заборонено здійснювати перерахунок будь-яких коштів продавцям Stiomi до моменту скасування таких забезпечень. Крім того, третя сторона висунула вимоги, стверджуючи, що колишня дружина пана Стадника відступила свої права на користь такої третьої особи, що оскаржується Михайлом Стадником. Через такі конфліктуючі вимоги та судові процеси компанія Kernel Holding була неспроможна до сьогодні виконати свої платіжні зобов«язання, згідно з рішенням арбітражного суду, на користь продавців Stiomi, очікуючи вирішення зазначених питань.

У результаті таких взаємовиключних вимог у березні 2020 року компанія Kernel Holding звернулась до швейцарського суду із запитом про надання дозволу на виплату на банківський рахунок суду повних сум, що підлягають до сплати, згідно з переглянутим рішенням арбітражу. Наскільки відомо Kernel Holding, незважаючи на те, що продавці Stiomi оскаржують такий запит, вони стверджують, що Kernel Holding намагається уникнути здійснення виплати. Таке необґрунтоване твердження очевидно суперечить запиту Kernel Holding до суду з проханням дозволити здійснити платіж.

«16 грудня 2020 року пан Стадник подав до Окружного суду Люксембургу з торгових питань клопотання з вимогою визнати Kernel Holding банкрутом. Перше слухання з цього питання призначене на 8 січня 2021 року», — додають в компанії.

В «Кернел» вважають, що своїми діями Михайло Стадник відверто ігнорує наявність забезпечувальних заходів, прийнятих в Люксембурзі, які забороняють Kernel Holding сплачувати будь-які суми продавцям Stiomi.

«Згідно із законодавством Люксембургу, компанія вважається банкрутом, якщо у судовому порядку доведено дві обставини: (i) компанія більше не спроможна сплачувати свої борги («le commerçant qui cesse ses paiements» — фран. Підприємець, що припиняє здійснювати виплати); (ii) компанія не може залучати додаткове фінансування  («le commerçant dont le crédit se trouve ébranlé» — фран. Підприємець, кредитоздатність якого порушена). Kernel Holding не відповідає жодному з цих критеріїв», — пояснюють у компанії.

Група має доступ до низки нових джерел фінансування в міжнародних банках і на ринках капіталу. При цьому, станом на 18 грудня 2020 року, грошові кошти на рахунках компанії становили $266 млн.

«У зв'язку з цим Kernel Holding вважає клопотання про банкрутство, подане Михайлом Стадником, необґрунтованим та недобросовісним, а також таким, яке негайно має бути залишене без подальшого розгляду Окружним судом Люксембургу, та буде вимагати відшкодування збитків, нанесених упередженим ставленням і діями пана Стадника», — підсумували в компанії.


Для довідки: раніше у ЗМІ з'явилась інформація, що суд у Люксембурзі відкрив справу про банкрутство зареєстрованої в Швейцарії Kernel Holding в зв'язку з несплатою компанією значної суми боргу на користь Михайла Стадника.