Астарта вкладе в «зелений» інвестпроект $13 млн

11 грудня 2016, 10:03 2826

Агропромхолдинг «Астарта» готується реалізувати масштабний інвестпроект з виробництва «зеленої» електроенергії на базі Біоенергетичного комплексу (БЕК) у м. Глобино (Полтавська область).

Про це AgroPortal.ua повідомила прес-служба компанії.

Зокрема, «Астарта» розробила проект «Комплекс з виробництва біогазу, електроенергії та пари», в результаті реалізації якого у Полтавській області з`явиться когенераційна установка потужностю 12 МВт.

Перша черга вартістю $2 млн включає будівництво когенеруючої електростанції на 2 МВт та оформлення дозвільної документації для виробництва електроенергії за «зеленим» тарифом. В рамках другої черги вартістю $13 млн потужність електростанції буде збільшено до 12 МВт. Згідно з проектом, у процесі когенерації також вироблятиметься супутня теплова енергія — пара, споживачем якої стане Глобинський соєпереробний завод.

Як відмічають в компаниії, для запуску першого етапу когенерації вже законтрактовано обладнання та розпочато будівництво на території БЕКу складів сировини ємністю 40 тис. кубометрів. Також ведеться дооснащення існуючої біогазової установки для її експлуатації на відновлюваній сировині.

Таким чином, «Астарта» вдосконалює модель роботи у біоенергетичному напрямку: за умови використання відновлюваної сировини та виробництва і реалізації електроенергії за «зеленим» тарифом Глобинський БЕК перейде на цілорічний цикл із максимально ефективною віддачею для бізнесу та суспільства. Генерація та передача 12 МВт електроенергії у місцеві мережі дозволить суттєво розвантажити застарілу місцеву Глобинську РЕС потужністю 50 МВт.


Для довідки: «Астарта» — вертикально інтегрована аграрна компанія, яка обробляє 250 тис. га землі у 8 областях України. Основна діяльність компанії полягає у вирощуванні цукрових буряків, зернових і олійних культур, виробництві високоякісного цукру, молока та переробці сої. До складу «Астарти» входять 8 цукрових заводів, молочні ферми на 30 тис. голів стада, потужний соєпереробний завод та Біоенергетичний комплекс з виробництва біогазу (м. Глобино).