Причиною цього є екстремальні погодні умови — дві хвилі заморозків після посушливого періоду, повідомляє «Інфо-Шувар» із посиланням на freshplaza.com.
За словами польських фермерів, захисні заходи у вигляді розпилювання води в садах не дали очікуваної ефективності. Деякі дерева в садах вже залишилися без плодів.
Ситуація в розрізі регіонів досить неоднорідна, на cході та півдні країни сади постраждали менше, ніж на заході та в центрі. Попередні оцінки втрат врожаю різняться і за сортами. За словами польських садівників, найбільші втрати очікуються по сортах Голден та Айдаред, а такі сорти як Гала та Чемпіон відносно непогано перенесли погодні катаклізми.
«Після другої хвилі заморозків ми були оптимістично налаштовані, адже прийняли всі міри для захисту садів. На жаль, потім плоди почали масово осипатися. Звичайно, не всі фермери зазнали великих втрат, але деякі сади виглядають дійсно сумно. Там майже не залишилося яблук», — каже менеджер з продажів компанії Fruit-Group Емілія Левандовська.
Польща є найбільшим виробником яблук в Європі. Місцеві трейдери вважають, що наслідки втрат врожаю в цьому році обов'язково відіб'ються на обсягах європейського експорту, він буде меншим, а польські фермери, швидше за все, будуть закривати потребу внутрішнього ринку.
«Ми не одразу оцінили масштаби проблеми, але зараз бачимо масове обсипання плодів у польських садах. Тому врожай яблук в Польщі буде не просто значно гіршим від попереднього року, цілком можливо, що пропозиція польського яблука може бути навіть меншою, ніж в 2017 році, коли ми теж мали серйозні втрати від заморозків», — каже президент Асоціації польських виробників фруктів Мірослав Малішевський.
В 2018 році Польща зібрала майже 3,8 млн т яблук, а в 2017 році валовий збір польського яблука був меншим — 3 млн т, тобто одним із найгірших за останні 10 років. Відповідно в сезоні 2017/2018 років ціни на польське яблуко були рекордно високими.
Польща також є найбільшим постачальником яблук в Україну, більше 90% всього імпорту в нашій країні — це польське яблуко.