Попит на сою в Китаї у 2023/24 МР знизиться в річному обчисленні на тлі очікуваного скорочення постачань свиней у першому кварталі 2024 року.
Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт» із посиланням на Oilworld.
Зазначається, що USDA прогнозує імпорт сої до Китаю в 2023/24 МР на рівні 102 млн т, що на 2 млн т вище за прогноз у листопаді та на 1,15 млн т порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однак деякі приватні китайські консалтингові компанії мають песимістичний прогноз. Наприклад, шанхайська компанія JCI China прогнозує імпорт на рівні 96,2 млн т, що на 3,6% менше, ніж минулого року. China Agricultural Supply and Demand Estimates оцінює імпорт сої у 98,7 млн т.
Місцеві трейдери прогнозують скорочення імпорту сої до Китаю у першому кварталі 2024 року майже на 2 млн т — до 24-25 млн т.
Китай зазвичай імпортує 98-100 млн т соєвих бобів на рік і понад 80% із них переробляє на корм для тварин на основі соєвого шроту, особливо для потреб місцевої галузі свинарства — найбільшої у світі.
Саме скорочення у свинарстві аналітики вважають причиною зниження імпорту соєвих бобів.
«Рентабельність свинарства в 2023 році була низькою, — заявив китайський брокер. — Ми можемо побачити великомасштабну реструктуризацію найбільших вітчизняних свинарських компаній на початку поточного року на тлі зниження попиту на свинину».
Експерти зазначили, що прибутковість китайського свинарства упала до мінімуму за 10 років. Ціна на свинину знизилася на 39% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 25 юанів/кг на початку листопада, а втрати у свинарстві склали в середньому 143 юаня/голову, які збільшилися на 115% у річному обчисленні.
Китай має найбільшу у світі річну потужність переробки — майже 160 млн т. Проте операційні показники завантаження у 2023 році були надзвичайно низькими — у діапазоні 50-60%.
Незважаючи на низьку рентабельність виробництва, скорочення поголів’я свиней та стагнацію економіки, аналітики S&P Global Commodity Insights прогнозують, що імпорт соєвих бобів до Китаю зростатиме у 2023/24 МР, оскільки країна, як очікується, хеджуватиме відстрочку імпорту сої з Бразилії, скорочення посівів та виробництва.