ФАО: Світова торгівля зерном опуститься до 5-річного мінімуму

05 травня 2025, 08:00 1365

Виробництво пшениці у 2025 році становитиме 795 млн т, що відповідає рівню минулого року.

Такий прогноз зробили аналітики Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Перспективи вказують на рекордне виробництво в Азії, яке буде підтримуватися Індією та Пакистаном, поліпшенням умов у Південній Європі та Північній Африці, а також стабільним виробництвом у Канаді та рф. Однак дефіцит опадів у Північній Європі та на Близькому Сході, а також можливість посухи в США впливають на загальні перспективи», — говориться у повідомленні.

У Південній півкулі починається збір урожаю фуражних зернових 2025 року, при цьому очікується збільшення виробництва кукурудзи в Бразилії та Південній Африці. У північній півкулі ранні прогнози вказують на 5% збільшення посівів фуражних зернових у США.

Тим часом ФАО переглянула свою оцінку світового виробництва зернових у 2024 році до 2 848 млн т, навіть незважаючи на те, що світове виробництво рису в 2024/25 році, ймовірно, зросте на 1,5% і досягне рекордного рівня в 543,6 млн т.

Новий прогноз ФАО щодо світового споживання зернових у 2024/25 році становить 2870 млн т, що на 1% більше, ніж у 2023/24 році, завдяки очікуванням збільшення кормового використання кукурудзи в Китаї та рф, а також зростанню споживання рису в різних африканських країнах.

Прогнозується, що світові запаси зернових скоротяться на 1,9%, до 868,2 млн т до кінця сезону 2025 року, що призведе до зниження прогнозу ФАО щодо співвідношення світових запасів зернових до їх використання в 2024/25 році до 29,9%, що, як і раніше, вважається комфортною буферною зоною.

«ФАО дещо знизила свій прогноз світової торгівлі зерновими в 2024/25 році до 478,6 млн т, що означатиме скорочення на 6,8% порівняно з 2023/24 роком і буде найнижчим рівнем з 2019/20 року. Прогнозується, що світова торгівля фуражними зерновими скорочуватиметься ще швидше, головним чином через зниження попиту з боку Китаю та менші експортні постачання кукурудзи в Бразилії. Міжнародна торгівля рисом зросте на 1,2% до нового рекордного рівня в 60,4 млн т», — підсумували в організації.