Світове виробництво зернових у 2024 році складе 2841 млн т, що приблизно на 0,6% менше порівняно з попереднім роком. Водночас обсяг виробництва буде другим за величиною результатом в історії.
Про це йдеться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Очікується, що світове виробництво пшениці в 2024 році буде таким же, як і торік, на рівні 789 млн т. Тоді як виробництво кукурудзи, за прогнозами, скоротиться на 1,9% порівняно з попереднім роком — до 1271 млн т — через нижчу, ніж очікувалося, врожайність у Євросоюзі та США. Світове виробництво рису в 2024/25 МР прогнозується на рекордному рівні в 538,8 млн т, що на 0,8% більше минулого року.
Фахівці вважають, що 2025 року нижчі ціни на пшеницю можуть перешкодити розширенню площ посіву озимої пшениці, що триває в Північній півкулі. Кількість опадів нижче норми в ключових регіонах вирощування пшениці вплинула на посівні роботи. Навпаки, сприятлива вологість ґрунту та політика державної підтримки разом із прибутковими цінами повинні стимулювати розширення посівів у Китаї та Індії.
У Південній півкулі ведуться посіви зернових культур. Ранні ознаки свідчать про скорочення посівів кукурудзи в Аргентині через посушливі умови та ризик захворюваннь. У Бразилії не очікується змін посівних площ кукурудзи під урожай 2025 року. В Південній Африці прогнозується збільшення посівів білої кукурудзи, викликане рекордними цінами, що компенсує скорочення посівів жовтої кукурудзи.
Світове споживання зернових, як очікується, зросте на 0,6%, до 2859 млн т у 2024/25 сезоні через очікуване зростання споживання рису та пшениці в харчових продуктах. Згідно з суттєвим переглядом у жовтні, глобальні запаси зернових скоротяться на 0,7% порівняно з початковим рівнем. У результаті глобальне співвідношення запасів зерна до використання становитиме 30,1% на 2024/25 роки порівняно з 30,8% у попередньому році, але все ще вказуючи на «комфортний рівень пропозиції» в усьому світі.
Міжнародна торгівля зерновими в 2024/25 роках прогнозується на рівні 484 млн т, що на 4,6% менше, ніж у попередньому році. Очікується, що світові обсяги торгівлі пшеницею та кукурудзою знизяться, а торгівля рисом — зросте.