Євросоюз вирішив не забороняти назву «вегетаріанська ковбаса»

26 жовтня 2020, 11:46 2486

Європейський парламент відмовився забороняти маркувати замінники м'ясних продуктів позначкою «вегетаріанська ковбаса», «веганський бургер» тощо. На замінниках молочних продуктів і надалі не можна писати «молоко», «сир» або «масло».

Більшість законодавців ЄС 23 жовтня не підтримали відповідний законопроєкт, який був ініційований і винесений на обговорення під тиском аграрних спілок, пише Deutsche Welle.

Згідно з відхиленою пропозицією, «терміни і назви, пов'язані з м'ясом (…), повинні бути закріплені виключно за тими частинами тварин, що придатні для вживання людиною». За взірець наводилися такі терміни, як стейк, ковбаса, шніцель, гамбургер. 

Відмову Європарламенту підтримати запропоновані обмеження схвально оцінила Європейська організація із захисту прав споживачів (BEUC), назвавши це рішення «доброю новиною».

Утім, щодо рослинних замінників молочних продуктів обмеження в маркуванні під час збуту й продажу зберігатимуться й надалі. Тобто в ЄС на полицях магазинів не буде товарів із позначкою «соєве молоко» або «рослинний сир». Виняток становлять лише такі давно усталені терміни, як «арахісове масло» або «кокосове молоко».

Водночас захисники прав споживачів розкритикували обмеження щодо маркування на молочних продуктах як «непотрібне». Це не має нічого спільного із захистом прав споживачів, кажуть вони.


Для довідки: протягом останніх років у ЄС спостерігається істотне зростання ринку продуктів-замінників рослинного походження, покликаних замініти м'ясну і молочну продукцію. За наявними оцінками, за останні 5 років обсяги продажу рослинних замінників м'яса в Європі зросли майже вдвічі.