Значний обсяг виробництва кукурудзи другого врожаю в Бразилії та сприятливі для посівів нового урожаю погодні умови змушують аргентинських фермерів активізувати продажі, що посилює конкуренцію з експортерами з України та США.
Про це повідомляють аналітики GrainTrade.
«Китай після відкриття ринку для бразильської кукурудзи зменшив попит на українську кукурудзу, особливо з огляду на затримку постачань», — зазначають вони.
Бразилія у грудні експортувала 6,4 млн т кукурудзи, що на 3 млн т перевищує показник грудня 2021 року, а загалом з початку сезону (з березня) відвантажила 40 млн т, що є найбільшим показником з 2013 року та значно перевищує середній 5-річний обсяг експорту — 26 млн т.
За прогнозом USDA, у 2022/23 МР Бразилія експортує 44,5 млн т кукурудзи, але фактичний експорт може виявитися більшим з огляду на гарні прогнози виробництва кукурудзи першого врожаю, хоча він переважно йде на внутрішню переробку. За оцінками трейдерів, лише у грудні-січні Бразилія може поставити до Китаю 1,5 млн т кукурудзи.
Водночас покупці в ЄС значною мірою залежать від постачань якісної та дешевої кукурудзи без ГМО з Бразилії та України, що посилює конкуренцію для американської кукурудзи. У 2022/23 МР частка кукурудзи з цих країн в обсязі європейського імпорту виросла у порівнянні з 2021/22 МР з 83% до 93% (48% з Бразилії та 45% з України).
Країни ЄС з 1 липня по 31 грудня імпортували 14,6 млн т кукурудзи, що вдвічі перевищує відповідний показник попереднього року.
«Україна у 2022/23 МР експортувала 12,6 млн т кукурудзи (11,5 млн т на цей час торік) завдяки активізації постачання зерна торішнього врожаю у липні-вересні. Затримка збирання урожаю через несприятливу погоду поки не вплинула на темпи експорту, а тепла та суха погода дозволила активізувати збирання, тому прогноз експорту від USDA на рівні 17,5 млн т є досить реалістичним, що дозволить експортувати ще щонайменше 5 млн т», — вважають експерти.
Експорт кукурудзи з США за період 1 вересня – 29 грудня склав лише 9,6 млн т, що на 26,7% поступається торішнім темпам. Оскільки USDA оцінює експорт у 52,7 млн т, то до кінця сезону США можуть відвантажити ще 43 млн т зернової та навіть більше в разі подальшого скорочення виробництва етанолу.