Про це розповів завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль, говориться в повідомленні інституту.
«За даними Державної служби статистики, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в аграрному секторі економіки у січні-березні 2017 р., склав 10,9 млрд грн. Це на 4,0 млрд грн, або 57,9%, більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року», — зауважив експерт.
За його словами, за цей період також зросла частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій у економіку держави — з 13,5% до 16,8%.
Практично увесь приріст капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки, говорить Микола Кісіль, досягнуто за рахунок сільського господарства. У структурі загального приросту інвестицій у економіку воно займає 35%.
У виробництві харчових продуктів та тютюнових виробів капітальні інвестиції у фактичних цінах залишилися на рівні попереднього року. При цьому на 1 гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів і тютюнових виробів у січні-березні 2017 р. припало 3,38 грн інвестицій у сільське господарство.
За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, якщо в 2017 р. не виникне форс-мажорних обставин, взятий інвесторами у 2016 р. і в січні-березні цього року темп дозволить збільшити загальний обсяг капітальних інвестицій на розвиток виробництва агропродукції з минулорічних 49,7 млрд грн до 75 і більше млрд грн.
«Оскільки в Україні поки що не створено умов для широкомасштабного інвестиційного розвитку малих і середніх сільгосптоваровиробників, інвестиції в аграрний сектор економіки в 2017 році буде здійснювати великий агробізнес. Це відповідатиме умовам його ефективності та зміцненню позицій на світових ринках, але не сприятиме сталому розвитку сільської місцевості», — підсумував Микола Кісіль.