Світовий банк виділив Україні €300 млн. В тому числі для фермерів

20 грудня 2021, 09:58 308

Джерело фото: Kapital.kz

Рада виконавчих директорів Світового банку 17 грудня 2021 р. схвалила Другу позику на розробку політики відновлення економіки для України у розмірі €300 млн.

Як говориться у повідомленні банку, ці кошти будуть використані на підтримку критичних для економічного відновлення та зростання країни реформ, а також для пом'якшення наслідків пандемії COVID-19.

Ключові реформи, які підтримує дана позика включають:

- сприяння демонополізації економіки та зміцнення антикорупційних інституцій;

- зміцнення ринку землі та кредитного ринку, в тому числі розширення доступу до фінансування для дрібних фермерів;

- зміцнення системи соціального захисту для людей похилого віку з метою пом«якшення впливу пандемії COVID-19.

«За умов високого рівня вразливості економіки, в Україні триває повільне та нестійке відновлення після потрясіння внаслідок COVID-19. Ми сподіваємося, що ця позика надасть необхідну підтримку тим реформам, які спрямовані на сприяння сильнішому та інклюзивнішому відновленню», — сказав  Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Він зазначив, що Світовий банк вітає значні кроки, які уряд зробив для просування історичної земельної реформи, зокрема у сфері посилення прозорості функціонування ринку землі та розширення можливостей для дрібних фермерів отримати доступні кредити.

«Ми сподіваємося, що ці реформи допоможуть підвищити рівень життя і близько 4,6 мільйони дрібних землевласників в Україні зможуть отримати справедливу віддачу від свого найціннішого активу та інвестувати в нього», — уточнив Аруп Банерджі.


Для довідки: ця позика є другою з двох операцій на розробку політики відновлення економіки. Перша позика на суму $350 млн була затверджена в червні 2020 року для підтримки запуску земельної реформи, а також для допомоги уряду України у забезпеченні зростання аграрного сектора та інвестицій у сільське господарство. Також необхідно було захистити найбільш уразливі верстви населення від економічного потрясіння, спричиненого пандемією.