Моніторинг і повернення грантів. Що робити, якщо бізнес не пішов

25 січня 2024, 12:00 3262

З моменту дії програми «Власна справа» вже сплачено понад 800 млн податків тими підприємцями, які скористалися мікрогрантами. Тому цього року збільшена кількість хвиль подання заявок з 20 до 26 та заплановано видати за цієї програмою грантів на 3 млрд грн.

Про це розповів начальник управління фінансового забезпечення проєктів фінансового департаменту ДЦЗ Сергій Шепітько під час вебінару «Гранти для бізнесу. Державні гранти».

Під час заходу одним із поширених запитань було: що робити, якщо справа, на яку отримали грант, виявилась провальною?

За словами директорки департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу АТ «Ощадбанк» Юлії Жуланової, установою уже здійснено понад 300 перевірок, і випадків невиконання грантових умов поки не було.

Сергій Шепітько додає: якщо за якихось причин розпочата грантоотримувачем справа не піде, договір мікрогранту/гранту можна розірвати.

«У разі розірвання договору мікрогранту до завершення трирічного строку реалізації проєкту отримувач зобов’язаний протягом одного місяця з дня подання заяви на розірвання договору мікрогранту повернути різницю між сумою отриманого мікрогранту та фактично сплаченими на дату розірвання договору мікрогранту податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченим за працевлаштованих осіб. Після цього ДЦЗ та отримувач підписують угоду про розірвання».  зазначив Сергій Шепітько.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua