Якщо раніше програми підтримки USAID були сфокусовані на східних та південних областях, то зараз поширилися на всю територію України. За рахунок різних типів підтримки охоплено більше 12 тис. фермерів, і надано підтримку в програмах фінансування на суму 6 млрд грн.
По це повідомила директорка Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) Ксенія Сидоркіна під час ІІ Всеукраїнського фермерського форуму «Де фермеру взяти гроші?».
«Наразі діє підтримка в межах ініціативи AGRI (Agriculture Resilience Initiative) від USAID зі збереження експорту зернових — допомагаємо зберегти близько 1,5 млн куб. т зерна. У 12-ти обраних проєктах триває видача рукавів та техніки для закладання зерна», — розповідає Ксенія Сидоркіна.
За її словами, на наступний рік уже заплановані програми підтримки USAID, до яких уже відкриті конкурси.
«У межах підтримки посівної кампанії здебільшого ми будемо фокусуватися на отриманні мінеральних добрив для того, щоб невеликі аграрії максимально могли мати доступ до цього ресурсу. Реєстрація на цю підтримку здійснюватиметься через Державний аграрний реєстр», — зазначила Ксенія Сидоркіна.
Вона додала, що продовжиться підтримка щодо зберігання зерна шляхом обрання проєктів для збільшення потужностей елеваторів для сушіння, очистки та зберігання.
Крім того, підтримка буде спрямована на поглиблену переробку зернових — фокус на виробництво продуктів харчування. Також можливість інвестування в переробку на біогаз.
«Реформа меліорації також є пріоритетом для нас у підтримці Мінагрополітики та основних гравців цього сектору. Вже зроблена величезна робота, і наша програма надає консультаційно-експертну підтримку в розробці законодавства. В цьому напрямі найцікавіше для фермера є конкурс зі зміни обладнання та інновацій технічної інфраструктури», — додала Ксенія Сидоркіна.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua