Кому і скільки: Милованов розповів про фінансові інструменти для купівлі землі

18 грудня 2019, 07:30 3396

Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства працює над розробкою фінансових інструментів для купівлі землі. На них можуть розраховувати сільгоспвиробники, які обробляють до 500 га.

Про це розповів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час відкритого публічного прес-марафону з обговорення земельної реформи.

«Коли говориш із фермерами, які мають по 1-2 тис. га, вони б хотіли купити землю, але їх цікавить, чи будуть на це гроші. Тому важливо, щоб під земельну реформу були надані фінансові інструменти. Їх буде мінімум два.

Перше — це страхування кредитів, виданих на землю, коли фермер чи компанія, яка відповідає певним критеріям, може отримати фінансування. Критерії будуть чітко прописані найближчим часом та створений єдиний реєстр аграрних підприємств, де будуть ті, хто зможе претендувати на страхування», — зазначив Тимофій Милованов.

За його словами, страхування кредитів надаватиметься, навіть якщо в заявника немає кредитної історії. Міністр відмітив, що це важливий інструмент, адже багато людей працюють з готівкою і не можуть показати свою бізнес-модель.

«Другий фінансовий інструмент — компенсація кредитної ставки або часткова компенсація тіла кредиту. Ми очікуємо, що вартість кредиту для аграріїв буде 3-5%, решта — буде компенсуватися», — зазначив Тимофій Милованов.

На програму «Здешевлення кредитів с/г товаровиробникам для купівлі землі» виділено 4 млрд грн, фонд гарантованих кредитів — 240 млн грн.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький відмітив, що потенційним фінансовим інструментом може бути укладання тристороннього договору, коли власник паю хоче продати землю, а орендар, який має переважне право на викуп, через певні обставини не може купити, тоді можна підписувати тристоронній договір за участю держави, де фактично земля переходила б у довгострокову оренду до 50 років чинного користувача.

«Наша ціль — щоб пайовик отримав кошти і водночас сільгоспвиробник, який працює на землі, розумів, що він може далі працювати і нарощувати виробництво», — підкреслив Тарас Висоцький.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua