ДФС викрила нову «схему» при експорті сільгосппродукції

28 вересня 2016, 09:25 2464

У Дніпропетровській області співробітники податкової міліції викрили схему з ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах при експорті сільгосппродукції.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав перший заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Сергій Білан.

«В рамках операції «Рубіж-2016» і розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) КК, було встановлено, що зловмисники купували сільгосппродукцію з метою її подальшого експорту на адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів, при цьому повернення валютної виручки на адресу продавця не здійснювалося. Після цього підприємство перереєструвалося на підставну особу і перевелося на податковий облік в іншу область, де припинило свою діяльність. Зазначена схема дозволяла отримати неврахований прибуток за рахунок різниці між курсом Національного банку при продажу валюти підприємства на валютному аукціоні і фактичним курсом долара США на «чорному» валютному ринку України», — розповів він.

Для прикриття своєї незаконної діяльності і створення ілюзії про роботу підприємства, зловмисники також ввели нову схему, відмічає представник ДФС. Керівники одного з підприємств здійснювали експорт сільгосппродукції на адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів, однак експорт здійснювався не на підставі договору купівлі-продажу, а на підставі договору комісії, де комітентами виступали підконтрольні фіктивні компанії з інших регіонів України.

Таким чином, при експорті підприємство-комісіонер отримувало тільки комісію в розмірі 0,05% (з ПДВ) від суми кожної вантажної митної декларації. При цьому декларацію з податку на прибуток вищевказані підприємства-комітенти не надавали, після чого припиняли свою діяльність. Замість них створювалися нові компанії, які і далі повинні були реалізовувати злочинну схему щодо ухилення від сплати податків, пояснює Сергій Білан

«Підприємство-комісіонер не відображало в податковій звітності обсяг експортованих товарів, в результаті чого до бюджету не сплачувалися суми податку на прибуток в особливо великих розмірах», — додав він.

За фактом фіктивного підприємництва відкрито кримінальне провадження. В результаті проведеного ряду обшуків було виявлено та вилучено чорнові записи з підтверджуючими фактами протиправної діяльності, електронні носії інформації, а також більш 485 т ячменю на суму понад два мільйони гривень, на які в даний час накладено арешт.