Валовий внутрішній продукт (ВВП) України у травні 2024 року зріс на 3,7% [±1%] порівняно з травнем минулого року. Попри сповільнення зростання, економіка продовжує відновлюватись.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки.
У підсумку за січень – травень 2024 року зростання ВВП оцінюється на рівні 4,3% [±1%] порівняно з таким самим періодом минулого року.
«Збільшення інтенсивності бойових дій, обстріли інфраструктурних об’єктів та дефіцит електроенергії — усе це, на жаль, стримувало зростання економіки у травні цього року. Проте бізнес впорався з цими викликами завдяки високому рівню адаптивності. Зростання ВВП продовжилось завдяки високим темпам експорту в умовах стабільної роботи українського морського коридору, а також завдяки високому попиту на будівельні послуги, який підтримується фінансуванням відновлення інфраструктури.
Позитивні тенденції спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі. Водночас серед негативних факторів маємо значний дефіцит кваліфікованих кадрів, а також системні намагання росії знищити нашу енергетичну інфраструктуру», — наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, у травні промислові підприємства продовжували відновлювати економічну активність. Це відбувалось як завдяки експортно орієнтованим виробництвам, так і через збільшення попиту на інвестиційну продукцію в галузях машинобудування (ВПК) та будівельні матеріали. Металургійна галузь досягла максимальних показників виробництва за весь період з початку війни. Також зростало виробництво соняшникової олії. Все це сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності.
«Водночас ключовими нерозв'язаними проблемами лишаються високі безпекові ризики, а також руйнування енергетичної інфраструктури. Відновлення енергетики потребуватиме часу і ресурсів, що, за прогнозами, може стримувати темпи відновлення виробничої активності. Також негативними чинниками для економіки залишаються логістичні проблеми та складна ситуація на ринку праці через високу міграцію», — підсумували у Мінекономіки.