Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook.
Він зазначив, що зараз триває робота над удосконаленням цього інструменту і розширенням доступу до нього аграріїв.
«Аграрні розписки протягом останніх кількох років стали для агровиробників простим та дієвим механізмом залучати фінансування під заставу майбутнього врожаю. Динамічне зростання ринку аграрних розписок забезпечило понад 35 млрд гривень фінансування, а всього інструментом скористалося понад 4 тис. агровиробників, переважно малі та середні підприємства», — написав Висоцький.
Заступник міністра підкреслив, що попри розповсюджену думку, що аграрні розписки працюють і нема потреби змінювати робочий механізм, в нинішньому форматі інструмент не повністю реалізує свій потенціал та лише частково забезпечує попит агровиробників на фінансування.
За його словами, робота над оновленням інструменту (проєкт закону №2805-д) розпочалася торік, а вже найближчим часом очікується розгляд законопроєкту у першому читанні у Верховній Раді.
На думку Висоцького, запропоновані у проєкті зміни зберігають поточну позитивну практику використання інструменту, однак роблять його простішим та дешевшим у використанні та відкривають доступ до аграрних розписок ширшому колу агровиробників (як-от сегменти тваринництва, садівництва). Крім того, створюється основа для розвитку більш складних та комплексних рішень, у тому числі через доступ до рефінансування з ринків капіталу.