Про це йдеться у повідмоленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержаміністрації.
Загалом з початку року кошти отримали понад 90 сільгосппідприємств Львівщини на суму 31,9 млн грн, у тому числі 13 підприємств, які провадять діяльність у галузі тваринництва та 4 підприємства харчової промисловості.
«Цей фінансовий ресурс дозволив здешевити кредитні кошти, які були залучені аграріями у банківських установах для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів для сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, здійснення витрат, пов«язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об»єктів сільськогосподарського призначення тощо», — зазначають у відомстві.
Для отримання компенсації відсотків за залученими кредитами необхідно звернутись до уповноваженого банку (де залучено кредит) впродовж року до 1 листопада. Компенсація надається за нараховані і сплачені за січень-жовтень поточного року та листопад-грудень минулого року відсотки за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів. (Ставка НБУ з 08.10.2021 становить 8,5%).
Крім цього, рішенням сесії Львівської обласної ради внесли зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік.
Зокрема, зміни в програмі передбачають розширення фінансової підтримки для виробників, які залучили банківські кредити і не отримали здешевлення коштом державного бюджету. Такі виробники можуть відшкодувати відсотки за залученими кредитами в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не більше ставки, передбаченої угодою кредитування коштом обласного бюджету.
«Тепер мікро- та малі виробники в галузі АПК, які залучили кредит до 13 відсотків річних, мають можливість отримати кредити під 0 відсотків» — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.