Про це заявила голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька під час Seed Forum 2021.
«Загалом 2021 р. став для галузі насінництва непоганим періодом, і насамперед це стосується активізації українських виробників на європейському ринку. По суті, відкриття цього ринку — дорога в 10 років, адже переговори щодо визнання відповідності вітчизняного насіння вимогам ЄС почалися ще в 2011 р. Зараз ми маємо всі можливості для того, щоб отримувати результат від багаторічної праці», — зазначила Владислава Магалецька.
Вона додала, що найбільше до країн ЄС в 2021 р. експортовано насіння кукурудзи — 1207 т, а також пшениці — 333 т, соняшнику — 52 т, насіння інших культур — 50 т.
«Також зауважу, що з метою виконання фітосанітарних умов країн ЄС у 2021 р. було присвоєно статус вільних від шкідливих організмів 17-ти місцям вирощування насіннєвого матеріалу на площі 673 га. Збільшилась кількість розглянутих та затверджених план-схем розташування насіннєвих посівів перехресно-запильних культур, усього було затверджено 480 у 2021 р.», — підкреслила Владислава Магалецька.
За її словами, з початку року в Держпродспоживслужбі працює міжнародний проєкт Twinning — це наближення національного законодавства України в сфері державного нагляду, контролю за ГМО-організмами у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм і стандартів.
«Держпродспоживслужба є надійним партнером бізнесу в питаннях реалізації державної політики у сфері насінництва і розсадництва та охорони прав на сорти рослин. Ми намагаємося створити умови для того, щоб функції, які надала держава, стали зручним сервісом для всіх, хто хоче працювати і розвиватися на українському ринку», — підсумувала Владислава Магалецька.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua