Про це AgroPortal.ua розповів голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Володимир Васильєв.
За його словами, термін «туризм» у словосполученні «сільський туризм» сформував стереотип у представників фіскальних органів, що селянин надає туристичні, тобто підприємницькі послуги, які зобов«язують його реєструватися підприємцем та сплачувати податки.
«У традиційно не туристичних регіонах, але в регіонах, які багаті на природні та історико-культурні ресурси, це можуть бути сезонні послуги, які будуть приносити додаткові доходи, — розповідає Володимир Васильєв. — Країни ЄС, у свій час, правовими преференціями сприяли залученню селян до послуг гостинності, шляхом відокремлення непідприємницької діяльності від підприємницької кількістю кімнат, ліжок або річного неоподаткованого доходу».
Володимир зазначає, що дану пропозицію у вигляді законопроекту про новий аграрний устрій та сільський розвиток Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин виніс на розгляд до Верховної Ради.
Відповідно до постанови, термін «послуги сільської гостинності» — це послуги, які надаються членами особистого селянського господарства та включають: розміщення (проживання) відпочиваючих (не більше ніж 10 ліжко-місць) у житлових будинках, в яких проживають члени особистого селянського господарства, присадибних земельних ділянках та забезпечення харчування таких відпочиваючих переважно продуктами цього господарства та/або створення умов для самостійного готування ними їжі; організацію дозвілля й заходів, пов«язаних із місцевими звичаями і традиціями гостинності тощо.
У Спілці сприяння розвитку сільського зеленого туризму впевнені, що це основні підходи до розвитку сільського туризму у формі сільської гостинності, яка захищатиме селянина від порівняння сільської садиби з туристичними закладами розміщення (готелі, хостели, бази відпочинку тощо).
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua