Прогноз: Виробники свинини збільшать маточне поголів’я на третину

30 червня 2020, 09:07 2099

Українські виробники свинини впродовж наступних 5 років наростять маточне поголів’я на 38% або на 80 тис. голів порівняно з теперішніми 210 тис.

Про це під час «М«ясної толоки» зазначила президент Асоціації свинарів України Оксана Юрченко.

«Наш прогноз передбачає, що за умови спокійної обстановки з коронавірусом та підтримки з боку держави великі гравці ринку, як то «Галичина Захід», що втратила поголів'я через АЧС, повернуться в бізнес і наростять свої потужності. Інші великі і середні гравці теж демонструватимуть приріст», — пояснює експертка.

Також, за її словами, як мінімум мусить з'явитися 40-50 підприємств, які утримуватимуть 1000-2000 свиноматок.

«Окрім АЧС, у цьому плані є одна велика перепона — екологія. Екологічні правила стають більш жорстикми. При цьому екологічне законодаство в Україні — одне з найнепрозоріших і найзаплутаніших. Звісно, це відлякує інвесторів», — говорить Юрченко.

 

Вона розповідає, що цьогоріч (за результатами 5 місяців) Україна на третину скоротила імпорт свинини і сала.

«До речі, сало — основна імпортна позиція, на другому місці — печінка, і вже на третьому — свинина. Зараз ми бачимо спад по по всім пунктам. Ймовірно, посеред іншого цьому посприяла ситуація з коронавірусом», — говорить Юрченко.

Також змінилися лідери поставок. Якщо торік лідирувала польська свинина, то у 2020 р. ТОП імпортерів очолює Канада.

«Щодо експорту, то 68% експортовано в ОАЕ. У багатьох це викликає подив, адже традиційно в ОАЕ свинину не вживають. Але її імпортують для робочої сили, якої там дуже багато», — пояснює експертка.

Вона зазначає, що експорт української свинини — зовсім невеликий. Цього року на зовнішні ринки поставлено 1200 т.

 

«Хоча позитив уже те, що експорт не замирає. Крім того, є хороші новини — цього року про готовність приймати українську свинину заявив Сінгапур», — додає Юрченко.

Звичайно, додає вона, омріяним ринком збуту для виробників лишається Китай. Проте він вимагає величезних обсягів поставок. Один контракт на місяць потребує таких об'ємів, які весь український промисловий сектор мав би виробляти впродовж трьох.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua