Прогноз: Попри низький вал, ціни на українську пшеницю будуть невисокими

19 червня 2020, 15:55 4647

Погодні умови вкрай негативно вплинули на майбутній врожай озимих зернових, особливо — на півдні України.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповіла експертка зернового ринку, заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

«Цьогорічні погодні умови були в Україні протягом весни — початку літа доволі складними. Спочатку в квітні фіксувалась посуха по всій території країни, далі в травні прийшли довгоочікувані дощі. Натомість травневі температури виявились нижчими за середні показники, що загальмувало розвиток рослин», — згадує вона.

З іншого боку, більшість території країни (за виключенням півдня) отримала таку необхідну вологу і стан посівів наприкінці весни суттєво покращився.

Але різка спека, яка прийшла на початку червня, вкрай негативно вплинула на розвиток рослин, оскільки вони отримали певний стрес, а не повільний розвиток.

«Найбільш негативний вплив знову відчувався в південних регіонах. Як результат, в цих областях очікується, що більшість ранніх зернових, особливо ячменю, буде мати слабку натуру. Зерно в цих районах фактично не вистигало, а запікалось в колосі», — говорить Колесник.

Зараз жнива розпочались саме на півдні, і перші дані щодо поточної врожайності можуть бути доволі низькими. Водночас, із просуванням збирання до центру і далі на північ ситуація має покращитись, додає вона.

За пронозами, які ProAgro Group робила станом на 1 червня, виробництво пшениці в країні очікується на рівні 26,65 млн тонн, ячменю — 8,16 млн тонн.

«Оскільки більшість посівів ячменю сконцентрована в південній частині нашої країни, то в своєму липневому прогнозі ми, швидше за все, будемо зменшувати нашу оцінку виробництва цієї культури до 7,8-7,9 млн тонн», — говорить Марія Колесник. І додає: щодо пшениці, поки важко сказати, чи буде прогноз переглянуто в бік його зниження чи залишено на попередньому рівні.

Що ж стосується пізніх культур, то поки погода для них навпаки є вкрай сприятливою і, за попередніми прогнозами, ProAgro Group очікує, що майбутній врожай кукурудзи становитиме 37,58 млн тонн з високою ймовірністю його перегляду в бік підвищення.

Стосовно цін, то на пшеницю вони найближчим часом будуть лише знижуватись, оскільки прогноз виробництва зерна в світі є високим, а останніми тижнями він постійно переглядається в бік його підвищення.

«В першу чергу це стосується прогнозу виробництва пшениці в Росії. На ринку ячменю цього сезону варто очікувати на повторення 2018 року, коли його вартість перевищувала вартість фуражної пшениці, оскільки попит лишається стабільно високим, а пропозиція скоротилась», — говорить аналітик.

Про ціни на кукурудзу нового врожаю говорити трохи зарано, але на їх зростання ніхто зі світових трейдерів поки не розраховує, додала заступниця директора ProAgro Group.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua