Погодні умови вкрай негативно вплинули на майбутній врожай озимих зернових, особливо — на півдні України.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповіла експертка зернового ринку, заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

«Цьогорічні погодні умови були в Україні протягом весни — початку літа доволі складними. Спочатку в квітні фіксувалась посуха по всій території країни, далі в травні прийшли довгоочікувані дощі. Натомість травневі температури виявились нижчими за середні показники, що загальмувало розвиток рослин», — згадує вона.

З іншого боку, більшість території країни (за виключенням півдня) отримала таку необхідну вологу і стан посівів наприкінці весни суттєво покращився.

Але різка спека, яка прийшла на початку червня, вкрай негативно вплинула на розвиток рослин, оскільки вони отримали певний стрес, а не повільний розвиток.

«Найбільш негативний вплив знову відчувався в південних регіонах. Як результат, в цих областях очікується, що більшість ранніх зернових, особливо ячменю, буде мати слабку натуру. Зерно в цих районах фактично не вистигало, а запікалось в колосі», — говорить Колесник.

Зараз жнива розпочались саме на півдні, і перші дані щодо поточної врожайності можуть бути доволі низькими. Водночас, із просуванням збирання до центру і далі на північ ситуація має покращитись, додає вона.

За пронозами, які ProAgro Group робила станом на 1 червня, виробництво пшениці в країні очікується на рівні 26,65 млн тонн, ячменю — 8,16 млн тонн.

«Оскільки більшість посівів ячменю сконцентрована в південній частині нашої країни, то в своєму липневому прогнозі ми, швидше за все, будемо зменшувати нашу оцінку виробництва цієї культури до 7,8-7,9 млн тонн», — говорить Марія Колесник. І додає: щодо пшениці, поки важко сказати, чи буде прогноз переглянуто в бік його зниження чи залишено на попередньому рівні.

Що ж стосується пізніх культур, то поки погода для них навпаки є вкрай сприятливою і, за попередніми прогнозами, ProAgro Group очікує, що майбутній врожай кукурудзи становитиме 37,58 млн тонн з високою ймовірністю його перегляду в бік підвищення.

Стосовно цін, то на пшеницю вони найближчим часом будуть лише знижуватись, оскільки прогноз виробництва зерна в світі є високим, а останніми тижнями він постійно переглядається в бік його підвищення.

«В першу чергу це стосується прогнозу виробництва пшениці в Росії. На ринку ячменю цього сезону варто очікувати на повторення 2018 року, коли його вартість перевищувала вартість фуражної пшениці, оскільки попит лишається стабільно високим, а пропозиція скоротилась», — говорить аналітик.

Про ціни на кукурудзу нового врожаю говорити трохи зарано, але на їх зростання ніхто зі світових трейдерів поки не розраховує, додала заступниця директора ProAgro Group.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua

Мультимедіа