Таку думку в ефірі AgroFM висловив керівник ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук.
Він зазначає, що Україна дуже залежна від імпорту окремих товарів — добрив, засобів захисту рослин, насіння.
«Якісне насіння приходило лише з-за кордону, — говорить експерт. — Звісно, аграрії зараз уже скупилися. По насінню вони забезпечені на 100%, по добривам — на 90%, по окремих групах ЗЗР агросектор навіть у профіциті. Але стосовно деяких інших препаратів, наприклад, фунгіцидів, прогнозувати важко. А потреба у них з'явиться, оскільки через теплу зиму на полях розвинулось дуже багато хвороб і шкідників».
У свою чергу, вважає він, Україна може втратити у якості врожаю, особливо по зернових.
Щодо зовнішньої торгівлі, то Гордійчук упевнений, що вона припинятися не буде. «Китай уже поборов епідемію, вона пішла на спад. При цьому товарообіг у них не закривається, бо без цього не вижити», — говорить він.
Тим паче, що продукти не змінилися в якості, вони завжди проходили карантин та інші необхідні заходи.
При цьому експерт очікує, що українські експортери можуть навіть виграти у цьому плані.
«Агропродукція подорожчає, особливо ягоди, вина — те, що не виробляється у високотехнологічних країнах, які зараз закрилися. Це Німеччина, Китай, США. Також вони дуже багато імпортують органіки, вона теж подорожчає», — говорить Гордійчук.
Тож аграрії можуть отримати чимало плюсів. Інша справа — зберегти ці плюси та зберегти транспортні коридори.
Серед найбільш негативних факторів для України він називає замороження економіки, спричинене карантином. Це негативно вплине на борги, які потрібно буде віддавати в майбутньому. Тож Україна отримає або реструктуризацію боргів, або величезні проблеми з бюджетом.
«У нас уже серйозний розрив у бюджеті. Він створюється тим, що митниця недоотримує чималі кошти», — зазначає Гордійчук.
Загалом він очікує, що карантинні заходи можуть продовжитися максимум до Пасхи.
«Ми не зможемо втримати людей на Пасху вдома. І до цього моменту потрібно максимально зосередити всі зусилля на тому, щоб карантин був дієвим», — підсумував він.
Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua