Думка: Коронавірус не спричинить проблем із посівною. Вони з’являться після

24 березня 2020, 08:00 3153

Поширення епідемії коронавірусу та введення у зв’язку з цим карантину не спричинить проблем із посівною. Вони можуть з’явитися після.

Таку думку в ефірі AgroFM висловив керівник ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук.

Він зазначає, що Україна дуже залежна від імпорту окремих товарів — добрив, засобів захисту рослин, насіння.

«Якісне насіння приходило лише з-за кордону, — говорить експерт. — Звісно, аграрії зараз уже скупилися. По насінню вони забезпечені на 100%, по добривам — на 90%, по окремих групах ЗЗР агросектор навіть у профіциті. Але стосовно деяких інших препаратів, наприклад, фунгіцидів, прогнозувати важко. А потреба у них з'явиться, оскільки через теплу зиму на полях розвинулось дуже багато хвороб і шкідників».

У свою чергу, вважає він, Україна може втратити у якості врожаю, особливо по зернових.

Щодо зовнішньої торгівлі, то Гордійчук упевнений, що вона припинятися не буде. «Китай уже поборов епідемію, вона пішла на спад. При цьому товарообіг у них не закривається, бо без цього не вижити», — говорить він.

Тим паче, що продукти не змінилися в якості, вони завжди проходили карантин та інші необхідні заходи.

При цьому експерт очікує, що українські експортери можуть навіть виграти у цьому плані.

«Агропродукція подорожчає, особливо ягоди, вина — те, що не виробляється у високотехнологічних країнах, які зараз закрилися. Це Німеччина, Китай, США. Також вони дуже багато імпортують органіки, вона теж подорожчає», — говорить Гордійчук.

Тож аграрії можуть отримати чимало плюсів. Інша справа — зберегти ці плюси та зберегти транспортні коридори.

Серед найбільш негативних факторів для України він називає замороження економіки, спричинене карантином. Це негативно вплине на борги, які потрібно буде віддавати в майбутньому. Тож Україна отримає або реструктуризацію боргів, або величезні проблеми з бюджетом.

«У нас уже серйозний розрив у бюджеті. Він створюється тим, що митниця недоотримує чималі кошти», — зазначає Гордійчук.

Загалом він очікує, що карантинні заходи можуть продовжитися максимум до Пасхи.

«Ми не зможемо втримати людей на Пасху вдома. І до цього моменту потрібно максимально зосередити всі зусилля на тому, щоб карантин був дієвим», — підсумував він.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua