Експерт: Спростувати підозри щодо якості українського меду зможе реєстрація виробників

23 березня 2020, 08:00 2576

Зняти всі питання та спростувати підозри Асоціації ЄС щодо якості українського меду можливо за умови офіційної реєстрації всіх виробників цієї продукції.

Про це AgroPortal.ua повідомив віце-президент Української асоціації експортерів та переробників меду Едуард Кричфалушій.

«Дійсно, в Асоціації ЄС, відповідно до висловлених сумнівів щодо походження українського меду одного з найбільших об'єднань виробників агропродукції Євросоюзу, з«явилося запитання — яким чином Україна може виробляти таку кількість меду, якщо офіційно не зареєстрована відповідна кількість виробників. Це питання насамперед до держави, й воно неодноразово піднімалось у міністерстві та інших відомствах», — зазначає Едуард Кричфалушій.

За його словами, щороку Українська асоціація експортерів та переробників меду експортує до 70 тис. т меду, і, відповідно до цього показника, в Україні мають бути облікованими 80-85 тис. бджолярів, а вироблений ними продукт — контрольований відповідними ветеринарними службами. В такому випадку запитань до України щодо якості меду не буде.

«Натомість ми маємо лише 3-5% офіційно зареєстрованих виробників від їх загальної кількості. А всі інші просто не усвідомлюють того, що робота в «сірому полі» призводить потім до таких ситуацій, коли під сумнів ставиться робота всієї медової галузі», — констатує Едуард Кричфалушій.

Експерт додає, що до тих пір, поки Україна не заважала з її великою кількістю продукції іншим країнам-виробникам меду, запитань не виникало. Коли Україна стала другим постачальником меду в Європі, обійшовши Румунію, Польщу, Болгарію, почали цікавитися, звідки в країні стільки меду при такій невеликій кількості офіційно зареєстрованих виробників.

«Хоча ми всі добре розуміємо, що в Україні з часів СРСР бджільництво було популярним у сільському господарстві, і звинувачувати її немає підстав. Треба тільки вирішити питання реєстрації та простежуваності походження меду», — звертає увагу Едуард Кричфалушій.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua