Який препарат краще використати, Владислав Стоянов завжди радиться з регіональним менеджером Одеського представництва Ukravit Дмитром Кривенком, адже системи захисту зернових та овочевих у господарстві на 100% складаються з продуктів українського виробника.
У продуктовій лінійці Ukravit є багато препаратів для овочевих, тож підбирають і комбінують їх відповідно до завдання, яке потрібно вирішити. А проблем у рослинництві за сезон вистачає, адже регіон належить до зони ризикованого землеробства, тож фактично всі культури вирощуються у стресових умовах. Та й погодні фактори часто призводять до надмірного поширення шкідників і хвороб.
За словами Владислава Стоянова, одне із найважчих завдань у вирощуванні томатів — це боротьба з трипсом. Щоб вирішити його, доводиться використовувати відразу 2-3 інсектициди. Хвороби теж потребують індивідуального підходу, і часто-густо потрібно комбінувати препарати, аби закрити декілька проблем за один раз.
Дмитро Кривенко розповідає, що першу обробку на томатах у господарстві проводять інсектицидами, які мають ґрунтову дію, перші обробки проти хвороб — контактними фунгіцидами, а вже потім, якщо з часом виникають якісь проблеми, використовують системні препарати. Адже, якщо відразу застосовувати системні продукти, імунітет рослини не працюватиме.
На томатах у господарстві активно використовують комбінований фунгіцид від комплексу грибкових хвороб Захист. Особливо актуальним препарат був цього сезону через надмірну кількість опадів.
З фунгіцидів також використовують Цілитель, Тройсет, Захисник, Джек Пот, Самшит. З лінійки інсектицидів використовують майже весь асортимент, оскільки препарати часто комбінуються для підсилення дії, — Венон, Антиколорад Макс, Туріл, Антихрущ, Атигусінь, Фас, Ескаліп. Зокрема, Ескаліп був цього сезону надзвичайно затребуваний у боротьбі з кліщами.
Також на овочевій групі постійно використовують добриво-антистресант Авангард Гроу Аміно. За словами аграрія, препарат добре показує себе — живить та швидко виводить рослини зі стресу, містить велику норму азоту, 150 г/л, амінокислоти, фітогормони. До того ж препарат доступний за ціною — обходиться у 200 грн/га.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua