Мета онлайн-курсу та конкурсу: визначити талановиту молодь — майбутніх перспективних агрополітиків, надати їм навчання від професіоналів-практиків аграрної політики України та забезпечити їм необхідні умови для професійного зростання.
«У всіх країнах є практика підготовки кадрового резерву. Якщо говорити, наприклад, про німецький досвід, то тут кожна політична сила має власний кадровий резерв у формі спеціальних фондів підтримки для молоді та проведення з ними певної політичної роботи. Таким чином, коли ці люди виходять на політичну арену, вони вже пройшли усі командоутворюючі ігри і точно знають, яка стратегія і яка політика має бути у тієї чи іншої політичної сили», — зазначає президент УКАБ, голова Наглядової ради проєкту «Агрокебети» Алекс Ліссітса, говорячи про ініціативу конкурсу.
На його переконання, «Україні ще не пізно почати готувати подібні кадри зараз, адже з кожним роком ситуація буде складнішою, тому на ключові політичні посади залучатимуть людей, які не розуміють елементарного — що таке система державного управління».
Взяти участь в онлайн-курсі та конкурсі мають змогу студенти та аспіранти українських університетів. Участь безкоштовна, за умови попередньої реєстрації.
«Магістерська програма «Агрокебети» має успішний досвід трансформації навчального процесу з офлайн-форми в онлайн, тому ми запускаємо проєкт з актуальних лекцій від топових спікерів — «Агрокебети Онлайн». Ми прагнемо сформувати середовище проактивної молоді, яка готова працювати на розвиток країни», — додає керівник проєкту «Агрокебети» Анатолій Циркун.
Етапи проведення I Всеукраїнського публічного онлайн-курсу «Нова аграрна політика України» та Всеукраїнського конкурсу «Перспективний агрополітик України 2020»
I етап
До 18:00 29 червня 2020 р. — зареєструватися на відкриту лекцію президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», голови Наглядової ради магістерської програми «Агрокебети» Алекса Ліссітси, яка відбудеться 30 червня 2020 р. о 10:00.
Тема лекції: 50 актуальних питань та відповідей про агрополітику України.
Тривалість лекції: 2 години (1 година — презентація, 1 година — блок запитань/відповідей).
Усі зареєстровані отримають у подарунок книгу Алекса Ліссітси «50 питань і відповідей про агрополітику» (електронна версія).
II етап
06-12 липня 2020 р. — підготувати власне бачення розвитку сільського господарства та ролі аграрної політики України (2 сторінки тексту формату А4) в середньочасовій перспективі 5-7 років за напрямками: земельна реформа; регуляторна політика; міжнародна торгівля; державна підтримка; розвиток сільських територій.
13-17 липня 2020 р. — відбір Експертною радою 20 фіналістів конкурсу «Перспективний агрополітик України 2020».
III етап
20 липня — 23 серпня 2020 р. усі учасники прослуховують наступні онлайн-лекції, з яких 20 відібраних на конкурс учасників дискутують із лектором, відстоюють свою позицію. Лекції проводитимуться через платформу Zoom.
Теми та лектори онлайн-лекцій курсу «Нова аграрна політика України»:
Паралельно на сайті AgroPortal.ua відбувається онлайн-голосування (до 23:00 23 серпня) за учасників 20-ки фіналістів та оцінювання конкурсантів Експертною радою.
ІV етап
Визначення переможців конкурсу* 24 серпня 2020 р. 12:00
*При підрахунку результатів голоси онлайн-голосування на сайті AgroPortal.ua та оцінки Експертної ради будуть зведені до 50-бальної шкали. Відповідно, максимальний бал для кожного конкурсанта від онлайн-голосування — 50, від Експертної ради — 50. Максимальний бал — 100.
Експертна рада:
V етап
Оголошення переможців
Церемонія нагородження переможців відбудеться 10 вересня 2020 р. у ході конференції «Large Farm Management». На захід буде запрошено 10 фіналістів.
Усі 10 фіналістів отримають: 1) іменні сертифікати учасника конкурсу, 2) можливість працевлаштування в УКАБ після проходження співбесіди, 3) цінні подарунки від партнерів конкурсу.
Переможцям конкурсу буде організовано додатково курси риторики, лідерства, аналітичних знань, законодавчої творчості, надані необхідні умови для професійного зростання.
Для довідки: партнерами проєкту «Агрокебети Онлайн» виступають дві компанії — Юпітер 9 Агросервіс та Syngenta.