Як на Полтавщині модернізують молочні ферми

23 січня 2023, 06:14 2553

Господарства Кременчуцького району Полтавської області ТОВ «Промінь-Лан» і ТОВ Агрофірма «Соняшник» входять до аграрного підрозділу СП «Хімопол».

Вони обробляють 2343 га ріллі, а в сівозміні, крім зернових і технічних культур, мають ще й кормові, адже активно розвивають молочне тваринництво. 

Кілька років тому ферми було модернізувано: реконструювали корівники, замінили стійлове обладнання, удосконалили технології доїння виробництва компанії «ДеЛаваль», прив’язну систему утримання замінили на безприв’язну; для ефективного менеджменту встановили систему «Інтесел Орсек» вітчизняного виробника, призначену для оперативного керування виробничими і селекційними процесами в молочному стаді.

На сьогодні у господарстві утримується 631 голова ВРХ української чорно-рябої та червоно-рябої порід, з них 286 фуражних корів.

Поточна добова продуктивність на корову становить 33,8 кг молока з умістом жиру 3,8 %, білка — 3,2 %, КСК — 120 тис./мл, бакзабрудненість — 50 тис./мл. Високопродуктивні дійні корови протягом доби споживають близько 23 кг сухої речовини корму.

Наразі перед колективом ферми стоїть завдання збільшити надої на одну корову до 11 тис. л молока на рік. 


Джерело фото: Полтавський державний аграрний університет