Оселедець в кишені: коли ми перейдемо на біопакети?

04 квітня 2018, 08:46 2779

Активісти екоініціативи ReThink «Оселедець в кишені» хочуть нагадати, що споживання має бути відповідальним.

«Пакет потрібен нам у середньому на 20 хвилин, але живе він сотні років, вбиваючи живе навколо», — пояснює співзасновник ReThink Роман Пучко.

Насамперед це стосується одноразових речей, які ми використовуємо хвилини, а потім вони опиняються на звалищах, забруднюючи екосистему сотні років. Метою проекту було привернути увагу до проблеми бездумного використання поліетиленових пакетів та відсутності їх альтернатив у точках продажу.

«Ми не можемо просто заборонити їх використання, адже за відсутності гідної екологічної заміни це завдасть людям багато незручностей. Треба створити умови для розвитку ринку альтернатив, а не ухвалювати популістські рішення. Щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів. Натомість у ЄС до 2019 року планують досягти показника у 90 пакетів на людину в рік», — коментують засновники ReThink.

На українському ринку досить популярними є оксо-пакети, котрі нібито розкладаються за 3 роки. Деякі мережі називають їх «біопакетами». Насправді в них до звичайного поліетилену додається лише спеціальна соляна добавка, що сприяє швидшому розпаданню поліетилену на шматки. Відповідно токсичний пластик нікуди не зникає, просто проникає в ґрунт. Такі пакети ще гірші за звичайні, котрі теоретично можна зібрати і переробити.

«У ЄС і деяких інших країнах впроваджують альтернативи з рослинних складових — крохмалю, целюлози, олій. Ми прагнемо створити умови для того, щоб такі альтернативи з'явилися в Україні, стали доступними та поширеними», — кажуть ініціатори. 


Джерело: The Village