Робота в один слід. Дискова борона на 2 тис. га за два сезони

03 листопада 2022, 07:27 2533

Після збирання врожаю постає задача якісного подрібнення пожнивних решток, ефективного їх перемішування з ґрунтом, збереження вологи та підготовки ґрунту до посіву озимих культур.

З кожним роком українські аграрії все більше довіряють чеському виробнику BEDNAR FMT. В його модельному ряді дані задачі виконує важка дискова борона ATLAS. Дане знаряддя забезпечує якісне виконання всіх цих операцій лише за один прохід. Про застосування агрегата нам розповів головний інженер підприємтсва ТОВ «МошниАгроПлюс» (Черкаська обл.) Сергій Троян.

У господарстві придбали дискову борону наприкінці літа 2021 року. «Ми шукали агрегат, що буде ретельно подрібнювати рештки й добре дискувати. І наразі якість обробітку нас задовольняє. Застосовуємо борону після збирання кукурудзи й соняшнику, відразу за комбайном. Після одного проходу борони одразу сіємо озиму пшеницю. А для сівби кукурудзи задискуємо зараз і ще раз навесні», — розповідає Сергій Троян.

Треба зазначити, що борона якісно працює на всіх полях господарства із різними ґрунтами: чорноземами, піщаними, глинистими. Продуктивність 6-метрового агрегата становить 50-60 га за день за швидкості 9-11 км/год і глибини обробітку 14-15 см. Агрегат оснащений агресивними А-дисками спеціальної форми, що дуже легко заходять у ґрунт, подрібнюють та перемішують рештки. Агрегатується дискова борона з трактором CASE IH потужністю 320 к.с. 

Головний інженер додає, що на всіх ґрунтах по всіх культурах працюють дисками BEDNAR: «Якісно обробляє: не було ні забивання, ні грудки, ніяких поломок. Борона робить, як кажуть, кашу з ґрунту. І відповідно можемо одразу сіяти. На даний час вийшли працювати після тривалих дощів. Ґрунт перезволожений. Як бачите, борона справляється в один слід. Після неї ми сіємо озиму пшеницю».

З вересня 2021 по осінь 2022 року дискова борона ATLAS напрацювала вже близько 2 тис. га. «Борона працює безвідмовно. Поки що не замінювали жодного підшипника, жодного диску чи будь-якої деталі. В конструкції агрегата подобається те, що підшипники не обслуговуються. І нині усе в чудовому стані. Змащувати потрібно тільки точки, де диски складаються у транспортне положення, 1-2 рази на тиждень, на що витрачається близько 5 хвилин», — зауважив Сергій Троян. 


AgroPortal.ua за матеріалами BEDNAR Україна