До приходу агронома Олександра Велентія в господарстві був порушений порядок сівби культур, і на полях було помітно всі помилки, бо ґрунти тут бідні. «Я відразу розрахував так звані сходинки, тобто що за чим буде сіятися та збиратися. Наприклад, зараз прийде пора збору урожаю, і якби не було ріпаку та ячменю, то чекали б аж на кукурудзу. А так все поступово — і техніці легше, і люди всі при ділі», — говорить він.
Для налаштування сівозміни були введені такі культури, як пивоварний ячмінь, ріпак та бобові. Ріпак вирішили брати в «КВС-УКРАЇНА», а саме ГИБРІРОК. Засіяли ним 50 га із 150. Ще 100 га залишили під інші гібриди, для перестрахування. Після ріпаку в господарстві будуть пробувати сіяти пшеницю, говорять, що має добре себе показати. Планують брати РОНІН, гібрид селекції KWS.
Є в господарстві і кукурудза, проте тут не налаштовані на її масштабні посіви, розраховують під можливості власної сушарки. «Наші потужності дозволяють висушувати кукурудзу з 600-700 га, на такі посіви і орієнтуємося. Користуємося трьома гібридами від різних компаній, в тому числі й ранніми гібридами KWS — КАНЬЙОНС та КЕРБЕРОС», — розповідає Олександр Велентій.
Але гордістю ФГ «Інтер Агро База» є посіви гібридного жита ЕТЕРНО селекції KWS, яке в економіці на 10% показало себе краще в порівнянні з іншими. До того ж, на всю Чернігівську область лише два таких посіви, і один із них на площі 380 га у ФГ «Інтер Агро База». «Не можна стояти на місці і постійно використовувати одне і те ж насіння, потрібно щось змінювати. Тим паче що я не люблю повторюватися і знаю, що люди не просто так вкладають немалі кошти, аби вивести новий гібрид», — додає агроном.
«N.B.!» Індекс агроефективності областей України
Детальніше про господарство читайте скоро в матеріалі #ІндексАПК. Чернігівська область.
Джерело фото: AgroPortal.ua