Директор і засновник компанії EXPRO Consulting Геннадій Кобаль: Останнім часом Україна стрімко нарощує імпорт природного газу. За прогнозами EXPRO Consulting, цього року Україна може імпортувати 14 млрд куб. м газу. Водночас споживання газу в країні скорочується і наразі оцінюється в 32 млрд куб. м, з яких 9 млрд куб. м припадає на промисловість, зокрема, й аграрну галузь.
Засновник групи компаній Martin Володимир Порайко: Передумов для дефіциту дизельного палива в Україні на початку сезону збирання врожаю немає. Наша країна диверсифікувала імпорт дизпалива, купуючи його в Литви, Білорусії та по Чорному морю, а заборона на експорт нафтопродуктів з РФ в Україну з 1 червня цього року не позначилась на ринку. Важливо формувати 4-6 тижневий запас товару з метою уникнення закупівель в період дефіциту.
Національний менеджер з постачання електроенергії D.Trading Олег Максименко: Основною зміною запуску ринку електроенергії в Україні з 1 липня цього року є те, що вже через кілька днів постачальники будуть закуповувати електроенергію не в держпідприємства «Енергоринок», а на спеціально створених майданчиках. Зокрема, тепер електроенергію можна буде купувати на ринку на добу вперед, на балансуючому ринку і методом підписання двохсторонніх договорів між генеруючими компаніями і споживачами.
Директор компанії-енергопостачальника «Веракс Енерджі» Дмитро Находкін: Наразі дуже складно спрогнозувати на якому із сегментів новоствореного ринку електроенергії України буде найнижча ціна. Хоча відкриття ринку електроенергії відбудеться вже за кілька днів, більшість постачальників досі не мають сформованої пропозиції щодо цін. Лише наприкінці минулого тижня почали з'являтися перші цінові пропозиції від окремих компаній.
Начальник управління закупівель агрохолдингу LNZ Group Роман Кравець: Час закупівлі природного газу дуже важливий. У LNZ Group, де природний газ, крім іншого, використовують і для елеваторів складно на місяць спланувати споживання газу, оскільки воно залежить від погоди.
Олексій Хлєбніков, заступник начальника відділу реалізації компанії «Укртатнафта»: Україна сьогодні є імпортозалежною в плані палива. Сьогодні власне виробництво ставить усього 20%, а інші 80% імпортують переважно з Росії та Білорусі. «Укртатнафта» наразі переробляє 2 млн тонн нафти за рік, хоча потенціал перероблення становить 4,5 млн тонн. Компанія займає 16-17% паливного ринку України, однак якби вона мала змогу чесно конкурувати з російськими і білоруськими постачальниками, частка її ринку могла б зрости до 40%.
Начальник відділу основних виробничих матеріалів агрохолдингу «Астарта-Київ» Тетяна Галаніна: Діджиталізація — це неминуче. Компанія почала впроваджувати власну систему проведення електронних торгів у 2009 році. Тоді ж була розроблена система внутрішнього узгодження тендерів, але через неї проходило лише 60% тендерів.
Джерело фото: ПроАгро Груп