Масштабування виробника навісного обладнання завдяки держпрограмам

18 березня 2024, 07:20 1011

На сьогоднішній день законодавство про локалізацію вимагає, щоб продукція машинобудування, яку закуповують держкомпанії та громади, мала не менше 20% української складової. Завдяки цій вимозі зʼявився стабільний попит на комунальну техніку з локалізацією. А це, відповідно, створило попит на навісне обладнання українського виробництва.

Житомирський «А.ТОМ», який раніше імпортував до України вживані ковші, котки та розпушувачі, сьогодні виробляє їх сам. Це дає змогу кільком сотням житомирян із середньою зарплатою 30 тис. грн впевнено дивитись у завтрашній день навіть в умовах війни.

А саме підприємство навіть після потрапляння російської ракети в цех змогло швидко відновитись і продовжити розвиток. Закон про локалізацію створив новий ринок для таких підприємств, як «А.ТОМ».

Кешбек 25% на вироблену в Україні сільськогосподарську техніку — ще одна ефективна державна програма, завдяки якій житомирський «А.ТОМ» та багато інших підприємств сільгоспмашинобудування отримали поштовх до розвитку.

Завдяки цій програмі у 2017-2021 роках у Житомирі налагодили виробництво розкидачів добрив, перетрушувачів компосту, аплікаторів для гною та іншого подібного обладнання. У деяких сегментах виробництва систем внесення органічних добрив «А.ТОМ» налагодив випуск абсолютно унікальної техніки.

А на нещодавній міжнародній виставці у Ганновері зʼясувалося, що техніка у житомирян більш якісна, ніж у світових конкурентів, і при цьому істотно дешевша. Це відкриває перед компанією непогані експортні перспективи.


Джерело фото: Дмитро Кисилевський // Facebook