Незважаючи на те, що ця будівля знаходиться всього лише в півсотні кілометрів від Бангкока, дана пам'ятка не дуже популярна у туристів. А дарма. Адже тут неймовірно красиво, до того ж, ви зможете навіть піднятися наверх, в саме черево будівлі-дракона.
Про те, хто став автором цієї рожевої будівлі в містечку Накхонпатхом, схожої більше на арт-об'єкт парку розваг, ніж на храм, точних даних немає. Відомо тільки, що такий незвичайний проект привидівся творцю-буддисту в той період, коли він протягом семи днів медитував і голодував. Як офіційний храм цей архітектурний шедевр зареєстрований в 1985 році.
У місцевого населення і нечисленних туристів увійшло в звичку називати цю споруду Храмом Гігантського Дракона, і щоб дістатися до нього зі столиці, досить взяти таксі й сказати водієві ці три заповітних слова.
Епітет «гігантський» дракону дали тому, що будівля, яку обвиває ця міфічна тварина, дійсно дуже велика. Її висота — 80 метрів (нібито це пов'язано з кількістю років, проведених Буддою на Землі), а поверхів у ній 17. Ну а якщо наблизитися до драконового тіла, стає зрозуміло, що воно неймовірно величезне.
До речі, ця будівля — лише частина храмового комплексу, до якого належить також і прилеглий гарний сад з цікавими статуями. У головній будівлі — рожевій — використовуються не всі поверхи (близько половини з них пустують або просто закриті для відвідувачів, оскільки в них розташовані приміщення для усамітнення ченців). Але ті, які відкриті, можна відвідати.
Туристам також дозволяється піднятися сходами (ліфт майже завжди не працює) і увійти в драконове тіло, яке розташоване на одному з поверхів. Втім, оскільки внутрішність дракона не освітлюється, в цьому «тунелі» не дуже цікаво. Набагато цікавіше розглядати околиці з великої висоти або милуватися самою будівлею зі сторони.
У цьому місці є свої прикмети для туристів. Наприклад, можна помацати дракона за хвіст і загадати бажання, вдарити в гонг або кинути монетку в спеціальний горщик (вважається, що це приносить удачу).
Джерело фото: Кulturologia.ru