Як проходила перша посівна на полях AgriLab Farming

28 квітня 2021, 07:20 3219

Перша посівна на полях AgriLab Farming почалась 23 квітня. У структурі посівів цього року компанія має 65% кукурудзи і 35% соняшнику.

На полі в 130 га, з якого стартувала посівна кампанія, висівали гібрид UNI3510/EXPM032 з ФАО 220 (бренд UNIVERSEED від LNZ Group). Насіння оброблене протруйниками MaxiPro і Brevant.

Попередньо на полі було проведено глибоке розпушування та диференційоване внесення калію хлористого. Висів насіння проходив за змінними нормами відповідно до карти-завдання.

«На цьому полі є ділянки, які мали запаси продуктивної вологи після виходу із зими 120 мм у метровому шарі, й на цьому ж полі є ділянки із запасами менше 80 мм. Тому тут аж ніяк не можна застосовувати одну норму. Ми моніторимо запаси продуктивної вологи в динаміці як по полях, так і в межах поля», — зауважує СЕО AgriLab Ярослав Бойко.

Оскільки ґрунти господарства піщані та надзвичайно швидко втрачають вологу, для посіву важливими є такі критерії як якість, точність, швидкість посіву, наявність системи посіву змінних норм за картою-завданням. Відповідно до цього застосували швидкісну сівалку точного висіву Optima SX від Kverneland. Швидкість роботи сівалки залежно від конфігурації поля становила 11-16 км/год.

Водночас із посівом вносились стартові добрива NPK+мікроелементи, зокрема Zn i B (добрива FERTIS BINFIELD), підібрані саме під це поле.

Застосування технології диференційованого посіву вже на першому полі в 130 га дозволило господарству заощадити $14/га на насінні в порівнянні з висівом однієї рекомендованої норми на все поле.

На інших полях, де застосовували глибокий обробіток і диференційоване внесення калійних добрив, заплановано посів насіння соняшнику та кукурудзи зі змінними нормами та одночасним локально-стрічковим внесенням рідких азотних і комплексних гранульованих добрив із мікроелементами.

Отже, вже з першого року існування у господарстві AgriLab Farming почали впроваджувати технології точного і ресурсоощадного землеробства. Вже провели точний обмір полів дроном з RTK; відцифрували всі властивості та особливості полів; встановили метеостанцію та автопілотування на техніці; впровадили диференційоване внесення добрив та змінні норми висіву насіння. У планах — диференційоване внесення ЗЗР обприскувачем і квадрокоптерами, впровадження ресурсозберігаючих технологій та програми покращення здоров’я поля. Усі процеси, які впроваджують у господарстві, планують висвітлювати на YouTube-каналі, а вже влітку аграріїв запросять на День поля.

Джерело фото: AgroPortal.ua, AgriLab Farming