Grain Ukraine: як створюється майбутнє зернового ринку

25 червня 2021, 06:57 3248

На початку червня відбулася наймасштабніша зустріч учасників зернового ринку в 2021 році — VI Міжнародна зернова конференція Grain Ukraine. 37 спікерів та 600 учасників зібралися в Одесі, щоб знайти відповіді на запитання про те, яким буде майбутнє зернового ринку.

Відкриття ринку землі ось уже кілька років визначає тематику конференції та майбутнє української аграрної галузі. Адже розглядаючи землю як фінансовий інструмент, експерти називають кілька складових, які впливають на його цінність: рентабельність землі як активу, співвідношення прибутковості з ризиками, а також інвестиційне середовище — саме ці фактори будуть формувати fair price на земельному ринку.

Також ключовими положеннями Агростратегії-2030, крім земельного питання, є зрошення, інфраструктура, високомаржинальна продукція, органічне виробництво, харчова безпека.

За даними Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, за останні 7 місяців ДПСС відкрила для українських аграріїв 10 нових ринків, зокрема Японію, Кувейт, Лівію, Сирію, Алжир. Крім цього, переукладається величезна кількість документів за тими 63 ринками, з якими країна вже працює.

Агробізнес, у свою чергу, називає найбільш перспективними напрямками для експорту сільгосппродукції азійські ринки, які мають потребу у великій пропозиції, а саме Китай, Пакистан, Іран, Саудівську Аравію, Індонезію, В'єтнам. На думку експертів, потрібно приділити особливу увагу китайському ринку.

З перспективного — велика потреба в ячмені в зв'язку з інтенсивним розвитком свинарства в Китаї. З боку Пакистану та Індонезії підвищується попит на українську пшеницю. Трейдери відмічають, що українська кукурудза користується великою довірою в Ірані, а для експорту фуражної пшениці варто розглядати Південну Корею.

Дискутуючи про експортний потенціал українського зерна в новому сезоні, спікери також акцентували увагу на необхідності враховувати тренд здорового харчування.


Для довідки: Grain Ukraine — міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників зернового ринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, логістичних та сировинних компаній, а також технологічних трендсеттерів. Тут обговорюють тенденції аграрного ринку, розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження агроінновацій.

Організатор Grain Ukraine — компанія Ideas First, співорганізатори — група терміналів TIS («Трансінвестсервіс») і зерновий термінал Neptune.


Джерело фото: Grain Ukraine