Фісташкова арифметика від фермера з Одещини

27 червня 2022, 08:00 621

Молодий фермер із села Броска Ізмаїльського району Андрій Пєтков у 2018 році заклав фісташковий сад на ділянці 1,5 га.

Фісташку садівник висадив не лише у полі, а й у себе вдома на присадибній ділянці, де є полив. І тут у нього ростуть саме сортові дерева, які в подальшому будуть використані як щепи при щепленні саду.

Садівник зараз продовжує висаджувати насіння, і це теж дуже складний процес, адже з кілограма горішків схожість дають лише десять штук.

Сама фісташка у висоту росте досить довго, і ступінь її розвитку залежить від зволоження ґрунту, хоч культура ця посухостійка. Такого висновку дійшов Андрій, спостерігаючи за деревцями, висадженими в чистому полі без поливу, і тими, що ростуть удома і регулярно зрошуються.

На жаль, щеплень в Україні дістати не вдається, тому фермер має намір використовувати ті сорти, що в нього є. Декілька іспанських сортів були привезені з Німеччини та Іспанії: це Керман, Петер, Егіна. Є й американські (каліфорнійські) сорти, на які Андрій робить особливу ставку. Адже ці сорти дуже вигідно відрізняються від узбецьких — за розміром плоду (25-30 мм проти 17-18 мм), вони солодші за смаком, розкриття плодів на дереві значно вище.

До речі, закрита фісташка вважається технічною, на снеки її не беруть. Якісний дозрілий плід повинен розтріскатися на гілочці.


Джерело фото: Іzmail.es