Фестиваль льону 2018. Коротко про головне у фото

28 вересня 2018, 07:40 2790

У Стремигороді, одному з Неймовірних сіл України 2015 р. за версією AgroPortal.ua, 16 вересня відбувся четвертий Фестиваль льону.

Захід традиційно проходить на Житомирщині, де відроджується властива для поліського краю галузь льонарства. Ця культура покривала  1/6 світової потреби у льоноволокні. У 90-х рр. Україна щорічно виробляла 130 тис. льоноволокна, тоді як світова потреба складала 600 тис. т. 

Ідеолог фестивалю Ірина Костюшко переконана: якщо створювати щось для людей з думкою та вірою в них, успіх у будь-якій справі гарантовано! Для неї Фестиваль льону став більшим за розважальне дійство. 

«Це відродження вікових народних традицій та становлення нових, як, наприклад, куштування тепер вже всім знайомого фірмового конопляного чаю! Цей фестиваль є соціальним проектом компанії, яка стала для мене ніби четвертою дитиною. Не менш важливим завданням і місією фестивалю є духовне наповнення місцевої громади», — зазначила Ірина Костюшко. 

З року в рік команда організаторів прораховує перебіг майбутнього дійства. Цього разу увагу було закцентовано на БПЛА (дронах) в сільському господарстві. Кожен бажаючий зміг покерувати безпілотником прямо на місці. 

На заході було ексклюзивно представлено лімітований випуск олії з льону та конопель. А також гостей частували чаєм з конопель. 

Організатори підготували для відвідувачів 4-го фестивалю цікаві етно-зони, виступи «Княжої конюшні» з унікальними кінними трюками та виставку дронів поряд з ярмарком органічної їжі. 

Під час свята діяли велика та мала сцени, де звучала музика від колективів в режимі нон-стоп, а для дітей працювали зони з творчими, розважальними, інтелектуальними іграми, майстер-класами, стрільбою з лука, скандинавською ходою тощо. 

На території спеціальну виставку найсучасніших автомобілів та мотоциклів представили провідні компанії світу. 

Під час фестивалю виступили співачка Мята та український фолк-рок-гурт «TaRuta». На території весь час діяла велика локація фігур тварин з різних українських трав та льону. Її привезла Леся Колосенко — чарівниця, що їх майструє та вкладає особливу енергетику в кожний виріб. Для гостей в лляному одязі організатори провели спеціальний флешмоб.


Джерело: прес-служба Фестивалю льону