Еко-логічні та еко-номічні будинку

19 жовтня 2016, 07:00 2400

В Північній Європі ще в 9 столітті навчилися будувати енергозберігаючі «землянки». Причому така практика будівництва збереглася в Ісландії аж до середини 20 ст.

І раніше майже всі жителі країни проживали в будиночках з зеленим дахом-лугом. Але сьогодні «дернові» будиночки стали лише архітектурними пам'ятками.

Село Хоф знамените тим, що тут була побудована в 1884 р. церква з дерновим дахом. Вона-то і стала практично останнім представником подібних будівель — таких в країні залишилося всього 6. Церква до сьогодні приймає парафіян, хоча і є «музейним» експонатом.

Що цікаво, сама будівля вирізувалася в камені — це захищало від суворого ісландського клімату. Зверху укладали кам'яні плити, які й утеплювали дерном. Дах зазвичай було двосхилим з невеликим горищним простором. Країна не багата матеріалом — лісів майже немає, а камінь підходив лише для грубих підлоги і стін.

Що цікаво, стіни всередині обкладалися привізною деревиною або деревом, викинутим на берег водою. Зовні дерев'яним міг бути тільки фасад. Будинки виглядали не дуже вишукано, зате вони були добротні, теплі та надійні. Дерен збирали раннім літом, а камені і деревину, що припливала по річкам — влітку і восени. Іноді дерен з травою заштовхували в щілини у стінах, щоб утеплити їх, і тоді будинки повністю обростали зеленню.


Джерело: Rodovid.me