AgroPortal.ua розпитав генерального директора УКАБ Тараса Висоцького про бачення сучасної практики та про підтримку конкурсу.
УКАБ не перший рік підтримує цей конкурс, проте вперше надає грошові сертифікати для розвитку. Чому саме такий вибір?
Тарас Висоцький: Ми розглядаємо такі подарунки як інвестицію в професійні навички, нові знання, в спеціалістів, які потім, підвищивши свій рівень, можуть повернути вкладені кошти якісною роботою. Вони мають змогу витратити ці кошти на оплату курсів, тренінгів, семінарів тощо.
Що дають студентам подібні конкурси?
Тарас Висоцький: Ці конкурси мають велику кількість переглядів, а це чудова можливість молодому працівнику продати свої здібності та ідеї, а також показати себе як майбутнього професійного співробітника.
Що потрібно робити вишам, щоб їхні студенти після випуску були готовими спеціалістами?
Тарас Висоцький: Треба закрити університети, проте це нереально навіть у Європі :) Якщо серйозно, виші можуть максимально збільшити кількість практичних занять. Необов’язково проводити їх на підприємстві. Варто зменшити кількість лекцій і додати розгляд кейсів. Розуміючи реалії бізнесу, робити ставку на комунікацію та командну гру, формування ідей.
На вашу думку, чи для всіх без винятку спеціальностей необхідні практичні навики?
Тарас Висоцький: Звісно, всім потрібні практичні навички.
Що найголовніше має винести студент із практики?
Тарас Висоцький: Я би виділив два основних блоки. Перший — це життєво-професійний досвід: почати ознайомлюватися з тим, як будуються комунікації, як відбуваються робочі процеси. Другий блок — практика, яка допоможе студенту зрозуміти свої сильні і слабкі сторони, усвідомити, що йому подобається, що цікаво, чим би хотів займатися. В ідеалі необхідно, щоб практика займала 40% навчального часу, а у виробничих спеціальностей — 60%.
Дякуємо вам за розмову.
Для довідки: конкурсні роботи приймаються з 30 жовтня до 30 листопада 2017 р. Усі деталі тут: Стартує III Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2017».
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua